HC Klatovy – HC Moravské Budějovice 2005 3:5

Klatovům se tentokrát vydařil vstup do utkání. Z něj uplynulo teprve 38 sekund a domácí zásluhou Bernada vedli 1:0. A také byli po celou první třetinu lepším týmem. V 7. minutě mohl náskok domácích navýšit z nařízeného trestného střílení Němec, ale vůbec ho nezvládl. Pak se začali probouzet hosté, hrálo se nahoru dolu, ale přes velký tlak v poslední minutě třetiny, kdy si vynutily přesilovku, Klatovy další gól dát nedokázaly.

Hosté zřejmě dostali o přestávce v kabině pořádné kázání a do druhé třetiny vlétli po 51 sekundách ve vlastním oslabení vyrovnávacím gólem. Domácí ale ve 22. minutě odpověděli. Moravané si to ale nedali líbit, ve 23. minutě klatovský gólman Pravda dvakrát za sebou svůj tým podržel. Ale hostům se stejně podařilo ve 25. minutě vyrovnat a opět to bylo po zbytečné ztrátě puku domácího týmu. Moravané byli při chuti, ve 29. minutě využili přesilovku a v 35. minutě po překvapivé střele z úhlu, kterou Pravda pustil za svoje záda, již vedli 4:2.

Za tohoto stavu se nastupovalo do poslední třetiny. Klatovy tlačily, ale stále byly neúspěšné v koncovce. Ve 48. minutě zachránila hosty po Huclově bombě od modré tyčka a v 55. minutě domácí Němec v obrovské šanci netrefil prázdnou branku. Kontaktní gól z hole Pacandy přišel v přesilovce v 52. minutě. V 55. minutě navíc dostali domácí výhodu přesilové hry, ale nevyužili ji a hned po jejím uplynutí musel klatovský gólman Pravda řešit brejk Martina Sobotky. Dvě minuty a dvě sekundy před koncem ale zaúřadoval v Klatovech nepopulární rozhodčí Pražák. Klatovy poslal do oslabení a prakticky je připravil o poslední možnost k vyrovnání. Domácí ale dřeli, bojovali, trenér Radek Mužík odvolal gólmana, ale byli to hosté, kteří sekundu před koncem uzavřeli skóre zápasu gólem do prázdné branky.

Třetiny: 1:0, 1:4, 1:1. Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Bernard (Topinka), 21. Čuban (Vizinger, Hucl), 52. Pacanda (Zeman) – 21. Kovalský, 25. Sobotka (Paták, Trojan), 29. Kesner (Lotner, Zahradník), 35. Lotner (Kovalský), 60. Kovalský (Barták, Lotner). Rozhodčí: Pražák – Černý, Vavruška. Vyloučení: 5+8, navíc Kocman (KLT) 10+20 NSP. Diváků: 241.

Sestava HC Klatovy: Pravda (Lejsek), Mrázek, Zeman, Hucl, Martinec, Blumentrit, Pour, Farný, Fait, Steiner, Bernad, Topinka, Pacanda, Pavlis, Němec, Vondryska, Čuban, Vizinger, Kocman, Bastl, Uhlík