Utkání výborné úrovně se hrálo na zimním stadionu v Sušici před 80 diváky a skončilo remízou, takže se muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil domácí František Ryšavý, Sušice získala dva mistrovské body a cenný skalp favorita soutěže.

Hokejisté HC Horažďovice již tak úspěšní nebyli. Na strakonickém ledě podlehli posíleným Drahonicím 4:6, když ještě ve druhé třetině vedli 4:2. Podobně dopadli i hokejisté Startu VD Luby, kteří v Klatovech podlehli nečekaně hladce Katovicím.

Sušice – Cehnice 3:2 SN

Na souboj domácích hokejistů s vedoucím celkem soutěže se přišla podívat slušná divácká návštěva a nikdo z příchozích nelitoval. K vidění byl rychlý kvalitní hokej plný soubojů a pěkných kombinačních akcí. Sušice je zatím na předposledním 5. místě tabulky, ale v tomto duelu odehrála s hostujícím Sokolem Cehnice vyrovnanou partii a nakonec si po samostatných nájezdech do tabulky připsala i dva nečekané mistrovské body.

První třetinu vyhráli hosté 1:0, ale ve 39. minutě Petr Lemberger přihrál Blažkovi a ten se nemýlil a vyrovnal. Důrazný bojovný zápas pokračoval, hosté šli ve třetí třetině znovu do vedení, ale v 56. minutě se po samostatné akci prosadil domácí Tomáš Holý, srovnal na 2:2 a vynutil si prodloužení zápasu o samostatné nájezdy. V nich pak vítěznou branku vstřelil František Ryšavý a stal se hrdinou povedeného zápasu.

Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1. Branky Sušice: Blažek, Holý, Ryšavý. Vyloučení: 7:8. Rozhodčí: Štěrba, Veverka, Svoboda. Diváků: 80.

Drahonice – Horažďovice 6:4

Další zástupce Klatovska nastoupil v sobotu ve Strakonicích proti posledním Drahonicím, které svůj tým postupně posilují a svoji sílu ukázaly i tentokrát.

Drahonice v roli domácího týmu šly do dvoubrankového vedení, ale prostřední třetina patřila jednoznačně hostům z Horažďovic. Ti ji vyhráli přesvědčivě 4:0 a zdálo se, že kráčí za další výhrou (v minulém kole porazili Luby 3:1). Ale tato prognóza nevyšla. Domácí Drahonice byly v závěrečné třetině jasně lepší, oslabená horažďovická obrana nestíhala a čtyřem gólům ve své síti nezabránil ani výborný brankář Horažďovic Tábor.

Třetiny: 2:0, 0:4, 4:0. Branky Horažďovic: Radek Sýkora, Michal Sosna, Miroslav Šrámek a Martin Panský. Vyloučení: 6:4.

Luby – Katovice 3:7

Katovice přijely do Klatov s týmem omlazeným o několik bývalých strakonických juniorů, navíc podporovány početnou skupinou hlučných fanoušků. V brance měly skvělého gólmana Františka Burdu, který měl lví podíl na zisku všech tří bodů.

Hosté vlétli do zápasu plni elánu, výborně bruslili, lubskou obranu nenechávali ani chvilku vydechnout. Zaslouženě vedli od 10. minuty gólem, který vsítil Jícha. Nastavené tempo drželi hosté i v úvodu druhé třetiny. Ve 27. minutě šli do dvoubrankového vedení. Luby ale postupem času srovnaly hru, měly několik přesilovek i šancí. Trefil se však jen Topinka, snižoval na 1:2, protože další tutovky vychytal domácím hráčům výborný Burda. V úvodu třetí třetiny se ale domácímu Startu přece jen podařilo srovnat na 2:2 zásluhou Zahálky, který bekhendovým blafákem vymetl růžek katovické branky. Vzápětí ale hosté šli znovu do vedení gólem Křivance, ale neradovali se dlouho. Pouhých dvacet sekund nato srovnával na 3:3 Roman Kuželík a začínalo se znovu. V naprosto vyrovnaném závěru zápasu, ve kterém měli více šancí na gól domácí, stříleli branky již jen hosté a z Klatov si odvezli všechny tři body. Pro Luby to byl dost krutý výsledek.

Třetiny: 0:1, 1:1, 2:4. Branky: Topinka, Zahálka, Kuželík – Diviš 2, Křivanec 2, Jícha, Krůček, Žemlička. Rozhodčí: O. Pressl, J. Pressl, Lincmajer.

Karel Šot