V něm hokejisté TJ Sušice získali první tříbodové vítězství na ledě svého soupeře v této sezoně, když na zimním stadionu ve Strakonicích dokázali porazit Sokol Cehnice. Pro odložený zápas 12. kola Sušice – Radomyšl zatím náhradní termín znám není.

Se Sokolem Cehnice hrály doma i Luby a po hodně vyrovnaném a dramatickém zápase nakonec těsně zvítězily. Stále se moc nedaří hokejistům HC Horažďovice, a to hlavně výsledkově. Herně se soupeřům vždy vyrovnají, ale v koncovce chybí trochu sportovního štěstí. Bylo tomu tak i tentokrát v utkání s HC Katovice, které skončilo remízou 3:3, ale v následných samostatných nájezdech byli lepší katovičtí hráči, kteří si do tabulky připsali za výhru dva body, na horažďovické zbyl bod jeden.

Luby – Cehnice 5:4

Hosté přijeli k zápasu posíleni o několik juniorů a na jejich hře to bylo znát. Svým pohybem dělali lubským hráčům velké problémy, zápas to byl hodně náročný a jen díky skvělému výkonu brankáře Krse získaly Luby všechny tři body.

Od první minuty se hrálo ve vysokém tempu, šance byly na obou stranách, ale skóre otevřel až v 16. minutě kapitán hostů Miroslav Boška. Zaslouženého vyrovnání se dočkal domácí Start o tři minuty později, kdy Malát ideálně uvolnil svojí přihrávkou z levého křídla Radka Pikharta. Lubský kapitán se též nemýlil a srovnal na 1:1.

Druhá třetina patřila domácím, kteří ji vyhráli 2:0, ale velkou zásluhu na tom měl lubský gólman Krs, který soupeři zlikvidoval několik sólových nájezdů a jistých gólů. Do vedení dostal Luby ve 30. minutě prudkou střelou po ledě Dvořák, pak cehnický gólman Pechlát neudržel Brouskovu střelu zápěstím od modré a Luby vedly již 3:1.

V dramatické třetí třetině využili hosté nejdříve přesilovku, snížili na 2:3, ale domácí dokázali bleskurychle odpovědět Malátem, opět vedli o dvě branky a přetahovaná pokračovala. Cehnice znovu snížila, tentokrát z trestného střílení, ale Dvořák svým druhým a hodně důležitým gólem znovu posunul Luby do dvoubrankového vedení. Ve stejné minutě se ale hostům znovu podařilo snížit skóre a měli další šance. Hlavně pak v samém závěru utkání, kdy byl vyloučen Radek Pikhart. Lubský Start však přesilovku přežil bez úhony a vybojoval hodně cenné tři body.

Třetiny: 1:1, 2:0, 2:3. Branky: Dvořák 2, R. Pikhart, Brousek, Malát – Boška 2, M. Bažata, Kavka. Vyloučení: 4:0. Rozhodčí: Pressl Josef – Straka, Kosnar.

Katovice – Horažďovice 4:3 SN

Horažďovičtí hokejisté stále nemohou najít herní pohodu z loňského ročníku a i ve vyrovnaných zápasech ztrácí zbytečně body. Bylo tomu tak i tentokrát. V první třetině se dostali do vedení 2:0, když se gólově prosadili Miroslav Šrámek a Lukáš Sosna.

V prostřední třetině mohli hosté své vedení navýšit, ale v koncovce se jim nedařilo, a tak domácí srovnali na 2:2.

V závěrečné třetině vsítili oba soupeři po gólu (za Horažďovice se trefil Lukáš Papež), a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, které rozhodují o jednom bodu navíc pro vítěze. Šťastnější byly domácí Katovice.

Třetiny: 0:2, 2:0, 1:1. Branky Horažďovic: Šrámek, Sosna L., Papež

Cehnice – Sušice 3:6

V předehrávce 13. kola uhráli sušičtí hokejisté první tříbodové vítězství v tomto ročníku a bylo zasloužené. Na ledě ve Strakonicích měli utkání od první minuty ve své režii, i když od 7. minuty prohrávali 0:1. Naštěstí tento stav trval pouhou minutu, protože o vyrovnání se postaral Šašek a o dvě minuty nato poslal Sušici do vedení Martin Vávrů, kterému přihrávkou asistoval Štěpán Broža.

Úspěšný nahrávač Broža pak ve 33. minutě „proškolil" domácího gólmana ukázkovým blafákem a na 4:1 pro Sušici pak vzápětí zvyšoval ze sólového nájezdu Petera.

A když se hned v úvodu závěrečné třetiny prosadil gólově i nováček Fedor, bylo jasné, že body tentokrát budou putovat k hostům do Sušice. Komplikace nastaly sice ve 49. minutě, kdy domácí snížili spornou brankou a vzápětí rozhodčí vyloučili dva hráče hostů na 10 minut za protesty. Domácí Sokol toho využil k dalšímu snížení skóre, ale svým druhým gólem jim vzal veškerou naději na body sušický Šašek. Hosté pak v pohodě náskok uhlídali a přivezli domů cenné tři body.

Třetiny: 1:2, 0:2, 2:2. Branky Sušice: Šašek 2, Vávrů, Broža, Petera, Fedor. Vyloučení: 3:7, z toho hosté 2× na 10 min. Rozhodčí: Vovčko, Mašek, Škoda.

Karel Šot