IHC Písek – SHC Klatovy 6:7

Domácí od začátku tlačili a Kukin v brance Klatov musel už v prvních pěti minutách čtyřikrát zasahovat. V 6. minutě už nestačil na Kličku Urbance, který poprvé poslal domácí do vedení. Ve 13. minutě přidal druhou branku Písku Řebíček a na konci 16. minuty mohl zvýšit Marek, zblízka ovšem minul už prázdnou Kukinovu branku. Na třígólové vedení museli tak domácí čekat až do 25. minuty, kdy po samostatné akci skóroval opět Urbanec.

Vzápětí už se „ozvali" ale i Klatovští, nejdříve ve 27. minutě překvapil Pipka v bráně Písku Pacanda, o minutu později snížil na rozdíl jediné branky Přikryl. Ve 33. minutě však Kukina po samostatné akci střelou mezi betony překonal Růžička už počtvrté a ve 35. minutě Bernad, který ještě v přípravě nastupoval za Klatovy, popáté. Mezitím mohl skórovat i klatovský Tulačka, zblízka však na Pipka nevyzrál. Třetí branku Klatov tak vstřelil až ve 39. minutě Beran.

Úvod poslední třetiny vyšel opět domácím, už 48 sekund po úvodním hvizdu Sýbek střelou z pravého kruhu k bližší tyčce překonal Kukina už pošesté a vrátil Písku třígólový náskok. Klatovští se ovšem nevzdali. Nejdříve ve 45. minutě snížil Slavík a pak přišla čtyřminutová přesilovka Klatov po zásahu hokejkou do obličeje, ve které úřadoval hlavně Kristl. Nejdříve v první minutě přesilovky ranou z úhlu snížil na rozdíl jediné branky, těsně před návratem vyloučeného píseckého hráče pak za „pomoci" jednoho z domácích vyrovnal. Gólem po samostatné akci v 57. minutě pak Kristl dokonal obrat v zápase.

Za výkon v prvních dvou třetinách klatovský trenér Pavel Vostřák své svěřence nepochválil. „Za přístup v první a druhé třetině jsme si body ani nezasloužili, i když musím říci, že v poslední třetině kluci ukázali charakter a dokázali zápas zvrátit. Ale o výkonu v prvních dvou třetinách si s hráči musím promluvit, tak by to dál nešlo," konstatoval Vostřák.

Třetiny: 2:0, 3:3, 1:4. Branky a nahrávky: 6. Urbanec (Vlček), 13. Hřebíček (Ciboch, Bernad), 25. Urbanec (Vlček, Sýbek), 33. Růžička, 35. Bernad, 41. Sýbek (Vlček) – 27. Pacanda (Kepka), 28. Přikryl (Michel, Marcel), 39. Beran (Kristl, Tulačka), 45. Slavík (Kristl), 50. Kristl, 51. Kristl (Tulačka), 57. Kristl (Slavík). Rozhodčí: S. Mertl – J. Mertl, Samuel. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:2. Diváci: 510.

IHC Písek: Pipek – Procházka, Jirků, Hřebíček, Hanus, Hrubý, R. Volf, Koutenský – Mošovský, Sýbek, Vlček, Urbanec, Růžička, Ciboch, Bernad, Ferebauer, Marek, J. Volf, Novák, Suchan.

HC Klatovy: Kukin – Chalupa, Holý, Marcel, Andrlík, Houfek, Kubík, Slavík, Leština – Tulačka, Kristl, Kepka, Michel, Přikryl, Beran, Kubeš, Němec, Váchal, Topinka, Pacanda.

1. SC Kolín⋌7 7 0 0 0  31:13  21
2. HC Tábor⋌7 6 1 0 0  38:15  20
3. SHC Klatovy⋌7 6 0 0 1  40:27  18
4. HC Kobra Praha⋌7 5 0 0 2  35:25  15
5. BK Havlíčkův Brod⋌7 4 1 1 1  25:17  15
6. HC Vlci Jablonec nad Nisou⋌7 4 0 0 3  24:18  12