SHC KLATOVY – HC VLCI JABLONEC NAD NISOU 5:1

V první třetině měli více ze hry Vlci z Jablonce, ale své šance nevyužili. Po minutě hry v přečíslení dva na jednoho nepřekonal Sochůrka v brance Klatov Nevyhoštěný a o minutu později po akci Pavlů zazvonila za Sochůrkem jen tyč. A když ve 13. minutě spálil velkou šanci i hostující Peřina, šli do vedení domácí. Pacandův pas z křídla zužitkoval mezi kruhy střelou z první Uhlík.

Do druhé třetiny vstoupili domácí mnohem lépe než do úvodního dějství. Před gólmanem Stejskalem ale neuspěl tečí Uhlík a v přečíslení dva na jednoho ani Krliš, proti kterému se jablonecký gólman stačil zázračně přesunout. Další dobrou šanci měl ve 26. minutě opět Uhlík, který přebruslil obránce, ale jeho zakončení tečovalo jen gólmanovo masku. Hosté mohli srovnat v polovině základní hrací doby, ale Prokeš přestřelil. Ve 38. minutě se po uvolnění od Slavíka ocitl sám před gólmanem domácí Švarc, na Stejskala ale blafákem nevyzrál.

Málokdy vídanou gólovou smršť předvedli klatovští hráči v úvodu třetí třetiny. Nejdříve ve 41. minutě překvapil Stejskala střelou z nulového úhlu Uhlík, pak o necelou půlminutu později neměl po uvolnění Švarce po buly problém trefit odkrytou klec Krliš a snový vstup Klatov do třetí části podtrhl ve 43. minutě Němec, který se protáhl středem až před Stejskala a s přehledem zavěsil pod břevno. Klatovy měly i další šance a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Naději pro hosty vykřesal střelou mezi Sochůrkovy betony ve 47. minutě Peřina. Další gól už ale výborně chytající klatovský gólman nepustil, naopak skóre zápasu uzavřel na opačné straně v poslední minutě v přesilovce přesnou střelou od modré Krliš.

„Dnes nás čekalo těžké utkání, protože Jablonec považuji za tým, který by měl hrát v popředí tabulky. V první třetině nám nešly vůbec nohy, nejezdili jsme, nebyli jsme v pohybu, ale nakonec se nám ji podařilo vyhrát 1:0. Určitě to nebyl ze začátku atraktivní zápas, ale ve druhé třetině se to zlepšilo. Hráli jsme zodpovědně a ve třetí třetině to tam klukům napadalo. Proměňování šancí nás ale stále trápí, i když jsme góly ve třetí třetině dali, tak spousta šancí zůstala ještě nevyužitých. Na tom musíme pořád pracovat," zhodnotil zápas trenér Klatov Pavel Vostřák.

Třetiny: 1:0, 0:0, 4:1. Branky a nahrávky: 15. Uhlík (Pacanda, Houfek), 41. Uhlík (Pacanda, Slavík), 42. Krliš (Švarc, Topinka), 43. Němec (Vlček, Jakubec), 60. Krliš (Špaček, Topinka) – 47. Peřina (Nevyhoštěný, Gecko). Rozhodčí: Malota – Klouček, Štětina. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0.

SHC Klatovy: Sochůrek (Štekr) – Špaček, Slavík, Kubík, Leština, Kulhánek, Houfek – Švarc, Topinka, Krliš – Beneš, Pacanda, Uhlík – Vlček, Němec, Jakubec – Kučera.

Příští zápas sehrají klatovští hokejisté ve čtvrtek 17. listopadu na ledě Trutnova. Doma se představí v sobotu 19. listopadu v 17.30 hodin v duelu s Řisuty.