Po dvanácti minutách sice vedli díky zásahům Hynka Pikharta s Janem Sulanem už 2:0, ale hosté ještě do konce první periody vstřelili kontaktní branku, a ve druhé části hry třemi góly mezi 21. a 28. minutou skóre dokázali otočit.

Krajská liga, semifinále play-off, 1. zápas: HC Klatovy (na snímku hokejisté v bílých dresech) - HC Rebel Město Nejdek 2:5.

Ve třetí třetině se sice lubští hokejisté snažili, ale proti byl zejména skvěle chytající gólman Klabavy Tomáš Novák, jenž za svá záda nepustil už ani jeden kotouč. A jelikož si na vlas stejně vedl i jeho protějšek v kleci Startu Radim Dědič, skóre se už nezměnilo. Klabava tak úvodní utkání předkola vyhrála 4:2 a před odvetou, která je na zimním stadionu v Rokycanech na programu v sobotu od 20 hodin, má blíž k postupu do semifinále než Luby.

TJ Start Luby - HC DTJ Klabava 2:4

Třetiny: 2:1, 0:3, 0:0. Branky a nahrávky: 11. H. Pikhart (Mach), 12. Sulan – 13. Marek (Nekola, Černý), 21. Černý (Marek), 27. Bihary (Šimonovský), 28. Černý (Nekola). Rozhodčí: Balák - Jiří Brtník, Jan Brtník. Vyloučení: 7:9. Využití přesilových her: 0:1. Góly v oslabení: 0:0. Diváci: 50. Aréna: Zimní stadion města Klatov. Sestava TJ Start Luby: Dědič (Lavička) - Martykán, Valeček, Koutník, Sulan, Mach, Lorenc, D. Šmíd, Šefl, Mužík, Staněk, J. Šmíd, Koranda, Kopidlanský, H. Pikhart, Vávra. Sestava HC DTJ Klabava: Novák - Houška, Anýž, Šimonovský, Kratochvíl - Konkol, Černý, Kubeš, Bihary, Marek, Nekola.