Zněly bouřlivé ovace a fanoušci vzdávali hold hokejistům v modrobílém. Přestože jejich idoly nezvládly čtvrtou bitvu se Slavií a soupeři stačí jediná výhra k postupu do boje o titul. I tak znělo skandované Hoši děkujem a Pro nás jste stejně mistři.

Jako poděkování hráčům za skvělé zážitky v sezoně, která na západě Čech nebyla už pět let. Oslazená postupem do play off a potom vyšachováním Pardubic v sedmizápasové šňůře. Zároveň jakoby na rozloučenou. Ale sezona ještě nekončí.

V pátek hraje Plzeň v Praze o vše, ale v podobně mezní situaci byla ve čtvrtfinále Slavia a zvládla ji. Nůž na krku má i Sparta v souboji s Vary. Teď i Lasselsberger.

Zmobilizujeme a jedeme dál, řekne týmu určitě trenér Pavel Hynek. Takhle nějak odvrátila Plzeň konec sezony předtím proti Třinci i dvakrát proti Moelleru. Nezdolností, buldočí vůlí. A může i nyní. Alespoň třeba vrátit sérii ještě jednou do plzeňské ČEZ Areny. V neděli k šestému utkání. „Jsme sice zápas od vyřazení, ale už kvůli divákům, kteří byli celou sezonu fantastičtí, bych si přál sérii ještě přivést do Plzně,“ prohlásil před novináři kouč Hynek.

Straka: Nejsme skleslí a nic nevzdáváme

Mezi novináře nepřišel Martin Straka zrovna přátelsky naladěn. Kvůli prohře ve včerejším utkání se Slavií, ale i kvůli článkům některých médií na adresu plzeňských fanoušků. Ti totiž včera svému týmu i přes krutou porážku připravili v závěru dlouhotrvající ovace. „Bylo to moc hezký, jak nám lidi tleskali. Dělali vlnu a vůbec. Jsem moc zvědav, co napíší teď ti pisálci, kteří hledají na plzeňském hokeji jen negativní věci,“ prohlásil kapitán modrobílých.

Plzeň je po čtvrtém utkání v složité situaci, dokáže hrozbu vyřazení odvrátit?
Prohráli jsme sice třikrát po sobě, dvakrát doma, ale nejsme nějak skleslí. A rozhodně nic nevzdáváme. Poslední krok je vždy nejtěžší, to dobře vím. A my máme na to sérii ještě zdramatizovat, vrátit ji do Plzně. Diváci tady by si to zasloužili.

Co řeknete k první třetině včerejšího duelu?
Že nám tam soupeř párkrát odjel dva na jednoho a dostali jsme z toho zbytečné góly. Takové chyby nesmíme dělat, to ne.

Má tým ještě sílu k obratu, podobnému jaký třeba zrovna Slavia předvedla proti Vítkovicím?
Jasně. V hokeji je všechno možné. Stačí jedno zaváhání, jeden blbý gól a najednou je zápas i série někde jinde.

Co se musí zlepšit, aby Plzeň dokázala v pátek uspět?
Musíme přidat v nasazení, vyvarovat se zbytečných chyb, hrát zezadu a čekat na svou šanci. A dát zase víc gólů. Dvě branky za dva zápasy je strašně málo.

Překvapil vás výkon mladého slávistického gólmana Furcha?
Na to, kdo chytá se nekoukáme. To my musíme jít víc za gólem, tlačit se víc před branku, clonit mu. Většinu našich ran totiž velmi dobře viděl.

Prý nehrajete zcela zdráv, jak se tedy cítíte?
Něco na mě lezlo, ale lepší se to. Teď odpočineme a v pátek to bude zase jiné.

PLZEŇ – SLAVIA 1:6

Muž zápasu: Vondrka.

Třetiny: 0:3, 1:1, 0:2. Branky a nahrávky: 28. Smrek (Vostřák, Vlasák) – 6. Bednář (Vondrka, Kadlec), 9. Endál (Kadlec), 14. Vondrka (Červenka), 40. Vondrka (Červenka), 45. Endál (Jelínek), 55. Vondrka. Rozhodčí: Hodek, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Matějovský (Plz.) 10 min. os. trest. Využití: 1:1, v oslabení: 0:2. Diváků: 7860.

Plzeň: Chábera (14. Francouz) – Cartelli, Smrek, Benák, Dresler, Nedvěd, Čakajík – Vostřák, Straka, Vlasák – Dvořák, J. Kovář, Adamský – Tomas, Kracík, Matějovský – Kubica, Kubalík, Laš. Trenér: Hynek.

Slavia: Furch – Kadlec, Drtina, Kolařík, Žižka, Sloboda, Vašíček – Micka, Jelínek, Doležal – D. Hruška, Beránek, Vondrka – Bednář, Červenka, Sklenář – Látal, V. Růžička ml., Čermák. Trenér: Růžička.