V Sušici se akce, která byla určena pro nové zájemce o hokej ve věku čtyř až osmi let a jejich rodiče, konala už v pondělí 23. ledna. „Zapsalo se celkem 27 dětí, což je vzhledem k počtu obyvatel Sušice a okolních obcí slušná účast. Souběžně s prezencí byl na ledě k vidění trénink malých hokejistů ročníků 2008 a 2009 a přípravek. Samotný program začal prezentací našeho klubu, kterou doplnily svazové video i vtipné záběry ze zápasů našich přípravek. Ty se dětem i rodičům hodně líbily. Pak už se všichni přesunuli na led, kde byla pro děti připravena čtyři stanoviště, na kterých plnily různé úkoly,“ popsal akci ve městě pod Svatoborem předseda hokejového oddílu TJ Sušice Petr Mařík.

V KLATOVECH AKCE PŘILÁKALA 34 DĚTÍ

S účastí dětí byli spokojeni i v Klatovech, kde v sobotu dorazilo na zimní stadion 34 dětí. Ty byly společně s rodiči rozděleny na tři skupiny, které se v první části programu prostřídaly na třech stanovištích, která byla připravena mimo ledovou plochu. Děti tak nakoukly do rozcvičovny hokejového týmu, zhlédly prezentaci HC Klatovy nebo si vyzkoušely střelbu na bránu. Po programu „na suchu“ vyjely děti na led, kde si pod dohledem trenérů a hráčů HC Klatovy mohly vyzkoušet své hokejové dovednosti. Rodiče kromě svých ratolestí mohli v druhé polovině ledové plochy sledovat ukázky tréninku a zápasu v minihokeji v podání nejmenších klatovských hokejistů.

„Z výrazů děti i rodičů vyzařovala radost a spokojenost, přesto, že pro mnohé z nich to bylo první seznámení s ledem. Došlo i na pády a slzičky, ale ty nezastřely nadšení budoucích bruslařů a snad i malých hokejistů. Akci zakončilo společné fotografování,“ těšil zájem dětí sekretáře HC Klatovy a koordinátora akce Jána Troppa.