SHC Klatovy – HC Kobra Praha 8:6

V první desetiminutovce se oba týmy soustředily na obranu. Kukin v bráně domácích si poradil se střelami Škopa a Vlacha, na druhé straně neuspěl v gólové šanci Beneš. Vyrovnanou partii vychýlilo na stranu Kobry vyloučení Leštiny v 8. minutě. Přesilovku sice hosté nevyužili, ale z pokračujícího tlaku už udeřili, když nehlídaný Kysela střelou z mezikruží nedal Kukinovi šanci. O dvě minuty později už to bylo 0:2. Novák sice první střelou trefil Kukina, ale odražený puk už neměl problém uklidit do odkryté branky. Hosté měli v této fázi mírně navrch, ale Klatovy se mohly spolehnout na přesilovky. Podařilo se jim využít hned tři. V první klatovské přesilovce dorazil Tulačka v 15. minutě střelu Holého od modré. V 19. minutě se situace opakovala, ale tentokrát si střela Holého sama našla cestu k tyči branky Kobry.

Druhá třetina začala ve znamení klatovské aktivity, Přikryl ani Marcel však Bílka v bráně hostů nepřekonali. Kobru dostalo na koně opět vyloučení Leštiny ve 22. minutě. Domácí oslabení ubránili, ale v jeho závěru špatně střídali a hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho. To vyřešil gólovou střelou pod Kukinovu vyrážečku Lang a dvě sekundy po návratu Leštiny na led poslal hosty znovu do vedení. A to nebylo ze strany hostů vše. O minutu později jim dvougólové vedení zařídil Vacek a za další dvě zasadil domácím pátou ránu Šteiner. V této chvíli už mnozí domácí diváci počítali s porážkou, zvláště když museli sledovat "gólovku" Cafourka. Kukin si s jeho šancí ale poradil. Kdo se však s prohrou nechtěl smířit byli samotní klatovští hráči. Třetí přesilovku hráli ve 37. minutě a znovu ji rychle využili. Úspěšným střelcem byl David Michel. V tu chvíli ani netušil, že svým gólem nastartoval obrat, který se vidí málokdy. O dvacet sekund později propálil Bílka Marcel a bylo to už jen o gól. Domácí cítili šanci a byli plni energie. Vyrovnání přišlo ve 35. minutě, kdy se na brankovišti prosadil důrazný Němec. Také šestý klatovský gól domácí do sítě doslova dotlačili. Branka byla nakonec připsána Topinkovi, který tak ve 36. minutě dokončil obrat z 2:5 na 6:5 během pěti minut. „Za stavu 2:5 jsem ještě věřil, že kdyby se nám podařilo do konce druhé třetiny dostat se na dostřel, mohli bychom se zápasem ještě něco udělat. Kluci potom dali hezké góly, tlačili se do brány a měli chuť to zlomit. Bylo to na nich vidět i na střídačce," neztratil víru za nepříznivého stavu klatovský trenér Pavel Vostřák.

Zápas dostal ve druhé třetině vysoké tempo a ani ve třetí části hokejisté na něm nic neubrali. Že to bude ještě pořádné drama, ukázal ve 42. minutě střelou přesně do horního růžku Kukinovy branky hostující Hanták. Domácí museli následně po vyloučení Pacandy čelit přesilovce soupeře, ale ubránili se. Naopak Pacanda po svém návratu na led mohl strhnout vedení na stranu Klatov, když v pádu po faulu hostujícího gólmana jen těsně minul prázdnou branku. Klatovy měly ve 47. minutě 23 sekund výhodu přesilovky pět na tři, ale gól nedaly. To se povedlo ve 49. minutě Topinkovi, který v pádu po ataku jednoho ze soupeřů stačil zamést puk mezi betony brankáře Kobry. Tento gól se nakonec ukázal jako vítězný, protože hosté už žádnou ze svých šancí nevyužili. K vyrovnání jim nepomohla ani power-play, ke které sáhli už dvě a půl minuty před koncem. Naopak při hře bez brankáře inkasovali osmý gól, když svůj únik pohodlně zakončil Pacanda.

„Zápas měl takové bláznivé skóre, padlo hodně gólů. My jsme dostali zase laciné branky, které nevyplynuly z toho, že by nás soupeř přehrával, ale jak máme mladé mužstvo, tak děláme spoustu chyb v obraně a dostáváme laciné branky. Klukům jsem říkal, že takové chyby degradují jejich hru, i když většinu zápasu odehráli výborně a měli tam dobré akce. V zápasech play-off se těchto chyb musíme vyvarovat," zhodnotil zápas Vostřák, který dal možnost nakouknout do druhé seniorské ligy také juniorům Jakubcovi a Martinu Kosnarovi. „V první třetině se kluci na led dostali, ve druhé třetině nám tam napadaly góly. Dokázali jsme se do zápasu vrátit a cítili jsme šanci se zápasem ještě něco udělat. Kluky jsem proto stáhl. Kdyby se nám nepodařilo vrátit se do zápasu, tak by hráli dál. Ale když byli na ledě, tak si své odehráli," doplnil k novým hráčům v klatovské sestavě Vostřák.

Třetiny: 2:2, 4:3, 2:1. Branky a nahrávky: 15. Tulačka (Holý, Přikryl), 19. Holý (Přikryl, Tulačka), 31. Michel (Tulačka, Přikryl), 32. Marcel (Švarc, Beneš), 35. Němec (Švarc, Tulačka), 36. Topinka (Pacanda, Váchal), 49. Topinka (Švarc, Beneš), 60. Pacanda (Houfek) – 11. Kysela (Novák, Strnad), 13. Novák (Strnad, Škop), 24. Lang (Novák), 25. Vacek (Hanták, Vlach), 27. Šteiner (Antončík, Borovanský), 42. Hanták (Vlach, Kysela). Rozhodčí: Mertl Stanislav – Mertl Josef, Samuel. Vyloučení: 6:8 + 10 min OT Jedlička (KO). Využití: 3:0. Střely na branku: 23:26.

SHC Klatovy: Kukin (Lejsek) – Holý, Špaček, Slavík, Kubík, Houfek, Leština – Tulačka, Michel, Přikryl, Marcel, Švarc, Váchal, Topinka, Beneš, Pacanda, Němec, Jakubec, Kosnar Martin.

K poslednímu zápasu základní části nastoupí Klatovy v sobotu 20. února v 17 hodin ve Vrchlabí. Poté sehrají týmy na 7. až 10. místě předkolo play-off. Série v předkole se hrají na dva vítězné zápasy a vítězové sérií postoupí do čtvrtfinále play-off, kde se střetnou s 1., respektive s 2. týmem po základní části. Další čtvrtfinálové dvojice vytvoří třetí se šestým a čtvrtý s pátým po základní části. Čtvrtfinálové a následné semifinálové série se hrají na tři vítězné zápasy. Čtvrtfinálový soupeř Klatov bude znám až po odehrání všech zápasů základní části.