Jihočeši vyhráli počtvrté v řadě a v neděli hrají další důležitý duel na Kladně.

Vdomácím dresu se po dlouhé době opět objevil navrátilec z Ml. Boleslavi obránce Posmyk a premiérově doma po svém návratu z Liberce rovněž útočník Šimánek. Do branky zamířil znovu Kovář. Plzeň vsadila v brance tentokrát na zkušenost a místo juniora Francouze nasadili Málka.

Když v 10. minutě zápasu dorazila na stadion početná skupinka plzeňských fanoušků, nevěřila asi vlastním očím. Na ukazateli skóre totiž svítil stav 4:0 a gólman Málek už seděl zase na střídačce.

Jihočeši měli vstup do zápasu opravdu mimořádný a první desetiminutovka byla v jejich podání jako z říše snů. Hrdinou úvodu zápasu se stal jednoznačně dravý Milan Gulaš. Už ve 4. min. mu vypracoval Melichárek výbornou pozici a Gulaš nadvakrát dokázal protlačit kotouč za Málkova záda. Hosté kontrovali utěšenou akcí Benáka, při které se zaskvěl Kovář. To ale bylo z jejich strany na dlouhou dobu všechno.

O tři minuty později se totiž opět po Melichárkově asistenci Gulaš prodral před Málka a přesnou střelou k tyči mu nedal šanci. „První dva góly jsme inkasovali po našich hrubých chybách a od toho se pak utkání odvíjelo,“ posteskl si plzeňský kouč Pavel Hynek.

V 8. min. hrál první přesilovku zápasu a dokázal ji využít hned po šesti vteřinách. Vak vyhrál buly a Ptáček střelou od modré mezi Málkovy betony zaznamenal svůj premiérový gól v českobudějovickém dresu. To už bylo na Málka příliš a pustil na své místo Francouze.

Ten byl na ledě pouhých pětadvacet vteřin a už také lovil kotouč ze své sítě. Kůrka se elegantně protáhl kolem Dreslera až před plzeňskou branku a bekhendovou kličkou pokořil Francouze. Naprosto konsternovaní hosté si po necelých deseti minutách brali oddechový čas.

„Po celou sezonu jsme se potýkali se špatnými začátky utkání. Teď jsme se na to zaměřili a jsme rádi, že nám začátek vyšel příkladně,“ pochvaloval si trenér vítězů Jan Tlačil. „Čtyři gól nás uklidnily a pak už mužstvo hrálo takový hokej, jaký bychom si představovali,“ nešetřil domácí trenér spokojeností.

O výsledku utkání tak prakticky bylo rozhodnuto hned v jeho úvodu. Plzeňští byli jako boxer po těžkém k.o. a dlouho se nezmohli na vážnější odpor. Naopak sami mohli ještě inkasovat. Pátý gól však doslova odmítli Vak i Kůrka.

Čtyřgólový náskok stanovil ráz dalšího průběhu zápasu. Domácí kontrolovali své vedení. V koncovce už nebyli tak hladoví po gólech a hráli více pro lidi. Plzeň se nebyla schopna vzpamatovat z těžkého úderu. Přesto se vděční diváci dočkali pátého úspěchu, který zaznamenal přesnou střelou od modré Vydarený. Tečku za výsledkem udělal ve třetí třetině výstavní dělovkou od modré Ptáček. Čestný úspěch hostí zaznamenal Tomas.