Klatovští potřebovali v zápase naplno bodovat, aby se v konečné tabulce dotáhli na HC Chotíkov. To se jim podařilo a díky lepšímu skóre skončili nakonec v sezoně 2013/2014 na 5. místě.

HC Klatovy B – HC Pubec Plzeň 5:3

Pubec svoji sílu ukázal již v 1. minutě, kdy si za obranu najel hostující Mrkvan a povedenou střelou otevřel skóre. Inkasovaný gól ale klatovské hráče nerozhodil, hráli trpělivě a čekali na chybu hostů. Zatímco se Klatovští prosazovali spíše kombinačně, hosté hrozili z rychlých protiútoků. V polovině třetiny prostřelil gólmana hostů Nauš a před koncem třetiny otočil skóre ve prospěch domácích R. Kuželík. V tuto chvíli začínali mít více ze hry domácí, ale po vstřelené brance polevili, takže těsně před koncem třetiny opět skóroval Mrkvan, který vyrovnal na 2:2.

Také do druhé třetiny nastoupili domácí nekoncentrovaní a v úvodu inkasovali další branku. Vzápětí ale hostující obrana chybovala a pro Nauše nebylo problémem uklidit kotouč do prázdné branky. Hosté v této části utkání měli více ze hry a jen díky dobré obraně a pozornému Šprochovi zůstalo skóre vyrovnané.

Do třetí třetiny nastoupili Klatovští za stavu 3:3 s cílem zápas strhnout na svoji stranu. Hned ve 42. minutě se jim podařilo dostat se do vedení, když povedenou individuální akci a tím i hattrick zakončil Nauš. Hosté museli poté více otevřít hru, což nahrávalo domácím. Ti se dostávali více do šancí. V polovině třetiny jednu z nich proměnil Kořínek. Hostům, kteří hráli utkání pouze na dvě pětky, poté viditelně docházely síly, takže se již k žádnému obratu nedostali.

„Pubec doplácí v sezoně na nedisciplinovanost a nízký počet hráčů. Předváděnou hrou patří do středu tabulky, ale výsledkově zaujímá až sedmou příčku. V sezoně dokázal hrát několik vyrovnaných zápasů s celky z popředí tabulky, ale žádný z nich nedotáhl do vítězného konce. Nejinak tomu bylo i v Klatovech," uvedl k soupeři autor klatovského hattricku Václav Nauš ml.

Třetiny: 2:2, 1:1, 2:0. Branky a nahrávky: 14. V. Nauš ml. (Dvořák), 19. R. Kuželík (Dvořák), 25. V. Nauš ml., 42. V. Nauš ml., 50. Kořínek (T. Babka) – 1. Mrkvan (Hanuščin), 20. Mrkvan (Žalud), 21. Žalud (Mrkvan, Hanuščin)

Sestava HC Klatovy B: Šproch – Šimsa, Fait, Valečka, Juráň, Hochman, Dvořák, Kuželík R., V. Nauš ml., Hochman, Vraný, Babka O., Kořínek

1. HC Nejdek⋌ 18 16 1    1 137:42    33

2. TJ Kaznějov ⋌18 13 3    2 125:74   29

3. HK Rokycany ⋌18 13 2   3 130:59   28

4. KLH Božkov ⋌18   9 2   7   97:79    20

5. HC Klatovy B ⋌18    9 1    8   93:100 19

6. HC Chotíkov⋌ 18  9 1   8   88:107 19

7. HC Pubec Plzeň ⋌18  5 2 11   71:107 12