Letošní ligový hokejový ročník už skončil pro klatovské juniory i starší dorost. Obě mužstva své poslední zápasy prohrála, ale obě už měla zajištěnou účast v lize v dalším ročníku. Junioři podlehli doma druhým Letňanům, starší dorost si přivezl desetibrankový příděl z Třemošné.

LIGA JUNIORŮ

HC Klatovy – HC Letňany 2:9. Třetiny: 1:3, 0:3, 1:3. Branky a nahrávky Klatov: 7. Polívka (Horejš), 60. Svoboda (Švagr, Mrázek).

Juniorka skončila na konečném 8. místě, což znamená, že i v příštím ročníku ligy bude pokračovat v této soutěži. „Hlavním naším cílem bylo udržet se v lize, a ten byl splněn. To je asi jediné, s čím jsem spokojen. S výkony týmu už tak spokojen nejsem, ale juniorská liga není jednoduchá soutěž, prakticky se dá vyhrát nebo prohrát s kýmkoliv,“ uvedl klatovský trenér Martin Barčák.

Klatovské mužstvo juniorů se dávalo dohromady těsně před sezonou, protože v něm došlo ke generační výměně, a v letošní sezoně v něm sbíralo zkušenosti hodně mladých hráčů.

„Soutěž má vlastně dvě části. Do konce kalendářního roku jsou povoleny střídavé starty, takže nevíte, v jaké sestavě soupeř nastoupí. Od ledna je už všechno zase jinak. Nám se právě v tomto období nejvíce dařilo, vybojovali jsme si dost bodů, abychom zachovali ligovou účast,“ dodal Barčák.

Začátek příští sezony, co se týká sestavy, by už neměl být tak hektický. Až na pár hráčů, kteří přejdou do áčka, by se tým měnit neměl. Navíc ho posílí hodně silný a podle slov trenéra hodně šikovný ročník 1993 z klatovského staršího dorostu.

LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC Třemošná – HC Klatovy 10:2. Třetiny: 2:1, 4:0, 4:1. Branky a nahrávky Klatov: 14. Babka (Matějka), 50. Bauer (Klika).

V týmu staršího dorostu vládla po skončení této sezony radost. „Jsme hodně spokojeni. Premiéru v lize kluci zvládli a rozhodující bylo, že jsme prakticky před poslední čtvrtinou soutěže měli jistotu, že se v ní udržíme, což byl náš prvořadý cíl. Na začátku sezony jsme, upřímně, ani nedoufali, že skončíme na výborném sedmém místě. Ke konci jsme sice ještě koketovali s myšlenkou na 6. místo, ale kluci se už chodili zapracovávat do juniorky a my jsme začali zkoušet hráče z mladšího dorostu, takže to nakonec nevyšlo. Ale přesto – super výsledek,“ řekl spokojený trenér Luboš Reiniger.

Ale ještě před začátkem nové sezony ho čeká hodně práce.

„Do juniorky nám odejde většina mužstva, a tak prvořadým úkolem bude doplnit kádr. Bohužel další ročníky už nejsou tak silné, tak se budeme asi muset poohlédnout i v okolních klubech,“ posteskl si Reiniger.