Čekala jste, že se na olympiádu dostanete?

Těžko říct. Člověk někdy maká na 100 procent a stejně ho nepozvou. S U15 jsem minulou sezonu absolvovala všechny akce, ale letos jsem byla zraněná a nebylo jasné, kdy se začlením zpátky do týmu. Na turnaji v Maďarsku jsem ze sebe měla dobrý pocit, a když na Štědrý den přišla nominace, tak jsem byla moc šťastná. Do poslední chvíle jsem netušila, jestli pojedu nebo ne.

Nominace tedy přišla přesně na Štědrý den?

Přesně tak. Bylo to tak schválně, aby holky, které se na olympiádu nedostanou, nebyly tak zklamané a mohly mít radost z něčeho jiného.

Co pro vás znamená kvalifikovat se na takovouto akci?

Byl to můj sen už od dětství, dostat se někdy na olympiádu. Když se začalo mluvit o tom, že na olympiádu mládeže pojede český dívčí hokejový tým, tak už jsem nemyslela na nic jiného, než že se tam chci dostat. Strašně moc se na ni těším.

Co myslíte, že vám účast na olympiádě přinese?

Na olympiádě bude možnost podívat se i na jiné sporty. I to po nás požadují, aby všichni sportovci navštěvovali také ostatní sportoviště a podporovali sportovce. Seznámím se s tím, jak to na olympiádě chodí. Jsem zvědavá na atmosféru olympijské vesničky. Bude to i velká hokejová zkušenost. Potkáme se tam se Švédkami a Norkami, které jsme ještě neviděly hrát, takže poznáme zase nové soupeřky.

V Klatovech působíte v dorosteneckém týmu mezi kluky. Jak se vám s nimi hraje?

V této sezoně hrajeme krajskou ligu jižních Čech, ve které všechny zápasy vysoko vyhráváme. Prohráli jsme jenom jednou s táborským béčkem, kdy měli tým doplněný o ligové hráče z áčka. Je to ale úplně jiný hokej, než s holkami. U kluků je to tvrdší, je méně času na rozhodování. Někdy se bojím, když se dostanu pod tlak, že něco zkazím. Přeci jen někteří kluci jsou hokejově úplně někde jinde a je těžké vydržet s nimi třeba jen bruslit. Velký rozdíl je také ve střelbě.

Pomáhají vám zkušenosti z chlapeckého hokeje mezi ženami?

Hokej s kluky beru jako trénink a přípravu pro budoucnost v ženském hokeji. Blíží se už doba, kdy budu muset u kluků skončit a hrát jen s holkami. Už nyní hraji za ženský tým Tachova, což je bývalý tým HC Plzeň.