Divokou přestřelku se šťastným koncem pro hokejové Klatovy viděli fanoušci na západě Čech ve středečním duelu 19. kola druhé ligy mezi domácími hokejisty Klatov a Děčínem. Svěřenci trenéra Michala Straky se s děčínskými Medvědy utkali v sezoně již potřetí. V obou předchozích duelech slavili zisk tří bodů. Úspěšnější než soupeř ze severu Čech byli i tentokrát. Ovšem Děčín podal proti Klatovům suverénně nejlepší výkon.

V první třetině navíc dvakrát udeřil a vedl už 2:0. Domácí se ale v prostřední části vzepřeli osudu a skóre v rozmezí 27. a 31. minuty otočili ve svůj prospěch. Drama pokračovalo i v závěrečné části. Hosté vyrovnali, ale klatovští borci se znovu několikrát utrhli. Na vyrovnávací branku děčínského Vaňka vteřinu před koncem už ale reagovat nestihli. Duel tak došel do prodloužení, kde druhý bonusový bod vystřelil Klatovanům mladý Matiášek.

„V první třetině jsme měli hodně střel, bohužel jsme udělali dvě chyby a prohrávali o dva góly. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ale paradoxně jsme třikrát skórovali jenom my. Závěrečná část zápasu byla velmi divoká. Hosté srovnali, my se pak opět dostali do vedení, a takhle se to ještě jednou opakovalo. Vteřinu před koncem jsme pak dostali gól, když jsme měli kotouč na hokejkách, ale nedokázali jsme ho dostat mimo naše pásmo. Na druhou stranu, v prodloužení jsme ukázali charakter a potřetí v řadě slavili dva body,“ hodnotil pořádnou divočinu s Děčínem trenér klatovských hokejistů Michal Straka.

SHC KLATOVY - HC DĚČÍN 6:5 po prodloužení

Třetiny: 0:2, 3:0, 2:3 – 1:0. Branky a nahrávky: 27. Michel (Rohla, Leština), 27. Uhlík (Houdek), 31. Tulačka (Uhlík, Štěpánek), 46. Michel (Tulačka, Kristl), 56. Slavík (Tulačka), 62. Matiášek (Eret, J. Roubal) – 13. Volráb (Petráš, Volke), 20. Petráš, 42. Faigl (Oliverius), 55. Faigl (Petráš), 60. Vaněk (Kordule, Balcar). Rozhodčí: Jílek – Zimmermann, Sedláček.

SHC Klatovy: Beran (Čech) – Houdek, Staněk, Slavík, Štěpánek, Leština, Sysel – Kristl, Rohla, Hanzlík, Matiášek, Michel, Tulačka, J. Roubal, Uhlík, Švarc, D. Roubal, Eret, Vavřička. Trenér: Michal Straka.

Ostatní výsledky 19. kola: Bílina – Sokolov 1:3, Mostečtí Lvi – Kobra Praha 2:5.