Právě třetí lednovou středu budou mít děti na zimním stadionu v Klatovech jedinečnou možnost zkusit si, jaké je to být hokejistou. Nezáleží na tom, jestli umí bruslit, akce je otevřená pro všechny zájemce od čtyř do osmi let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. „Těšit se můžete na prezentaci práce s mládeží, prohlídku zázemí, modelový trénink již aktivních hokejových žáčků a samozřejmě také samotný trénink na ledě, aby si noví zájemci vyzkoušeli hokej na vlastní kůži," stojí v pozvánce na oficiálním webu hokejového oddílu HC Klatovy.

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě jedna další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého hokeje (Český svaz ledního hokeje), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje. V Plzeňském kraji se akcekoná mimo Klatovy ještě v Sušici, Plzni (Škoda a Wolves), Domažlicích, Tachově, Rokycanech a Třemošné. Více informací o projektu naleznete ZDE.

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Především děti a dobrou náladu. Základní vybavení jako jsou brusle, helma a rukavice výhodou. Pokud však toto vybavení nemáte, v Klatovech vám jej na akci rádi zapůjčí. V tomto případě se můžete obrátit na pana Pavla Čubana na telefonním čísle 728 707 415 s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.