Ve čtvrtek se Západočeši představili poprvé před vlastními fanoušky. Soupeřem byl loňský držitel extraligového bronzu a semifinalista Ligy mistrů – extraligová Škoda Plzeň. „Do zápasu s Plzní jsme nasadili hodně mladý tým. Pro spoustu kluků to byla první zkušenost s tak kvalitním soupeřem. Hráči si mohli nastavit zrcadlo, jak se hraje hokej na nejvyšší úrovni, byl to pro ně obrovský skok,“ přiznal trenér SHC Klatovy Michal Straka.

Indiáni v Klatovech zvítězili 11:1 a zopakovali tak výsledek ze vzájemného zápasu ze září roku 2017. Před rokem skončilo přátelské utkání mezi Klatovy a Plzní výhrou Škody 8:2. „Jenže vloni jsme měli starší a zkušenější tým. K tomuto utkání nastoupili hráči jako Kristl, Vacovský nebo Vavřička, kteří si zahráli i na vyšší úrovni, než je druhá liga,“ podotkl Straka.

I přes porážku si ale klatovský kouč zápas s Plzní přece jen pochvaloval. „Jak už jsem řekl, pro hráče to byl sice velký skok, ale zároveň velmi cenná zkušenost. Kluci viděli, že každou sekundu nekoncentrovanosti kvalitní soupeř tak zvučného jména potrestá. Rozdíl mezi technickou vyspělostí a hlavně rychlostí hráčů obou týmů byl markantní,“ uvedl trenér Klatov.

Nyní čeká jeho partu mladíků týden plný zápasů. Již v pondělí Klatovy hostí IHC Písek, ve čtvrtek Tábor a o den později tým z ciziny. Byť zápas, nakonec zřejmě s celkem z druhé německé ligy, by se měl odehrát v Domažlicích. „Je dobře, že budeme hrát v týdnu tolik zápasů. V prvních dvou přípravných duelech v Písku a v Kadani jsme z utkání neměli video, až teď po Plzni se na všechno podíváme a rozebereme naše chyby. To samé i po pondělním a čtvrtečním utkání. I tohle je pro hráče důležité,“ vysvětluje Straka. „A je pouze na hráčích, jak si věci, které jim řekneme a ukážeme, vezmou k srdci, a jak se z nich poučí,“ dodal. Utkání s jihočeským Pískem začíná v pondělí na klatovském zimním stadionu v 18.00 hodin.

PLÁN ZÁPASŮ HOKEJOVÝCH KLATOV

Klatovy – IHC Písek (pondělí 18.00), Klatovy – HC Tábor (čtvrtek 18.00), Klatovy – tým z ciziny (pátek 17.00, zimní stadion Domažlice), Klatovy – SK Trhači Kadaň (3. září 18.00), HC Tábor – Klatovy (6. září, 18.00).