„Jsme rádi, že jsme uspěli. Nálada v kabině je teď po dvou výhrách v řadě (na konec základní části skupiny západ druhé hokejové ligy Klatovy deklasovaly Cheb 4:0) o dost lepší," pochvaloval si kouč klatovského mužstva Michal Straka.

Fotogalerie: Klatovští hokejisté přehráli děčínské Medvědy, Adamec se blýskl hattrickem

Jeho tým na severu republiky nepoložil ani fakt, že domácí borci dokázali v prostřední části hry srovnat dvougólový náskok soupeře, který si Klatovy vytvořily už v úvodní třetině. „V první třetině jsme hráli dobře, ale ve druhé jsme vyklidili hřiště. Domácí nás zatlačili a zaslouženě vyrovnali," uznal.

Jenomže vedení Západočechům vrátil z kraje třetí periody Adam Ženíšek. Zbylé dvě branky dal Adamec, který zaznamenal hatrick. „To (branka Ženíška) bylo podle mého názoru klíčové," tvrdil trenér SHC Klatovy. „Celkově jsme se ve třetí třetině zase probrali a hráli lépe než ve druhé části," těšilo jej. 

close 2. liga, skupina západ (30. kolo): SHC Klatovy - HC Stadion Cheb 4:0. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Hokejisté SHC Klatovy.

Další utkání hrají svěřenci trenéra Michala Straky ve středu od 18 hodin na ledě Písku, kde se jim dlouhodobě nedaří. „Ale minule jsme tam neodehráli špatný zápas, jenomže jsme v závěru udělali zbytečné chyby, inkasovali a nakonec prohráli," zavzpomínal. „V neděli máme volno, v pondělí už zase trénujeme a věřím, že se na zápas v Písku dobře připravíme," doplnil na závěr.