Svěřencům trenéra Michala Straky nepomohla ani skvělá úvodní třetina, kterou díky trefám juniora Aleše Kosnara a zkušeného Jiřího Uhlíka vyhráli 2:0.

Jenže ve druhé třetině agilně hrající hosté z Chebu v rozmezí 22. a 28. minuty otočili vývoj klání a rázem byli ke třem bodům blíž. Naštěstí se ve 36. minutě trefil i klatovský Josef Roubal, jenž vyrovnal na 3:3.

Z archivu: klatovští hokejisté (v červeném) nestačili na Cheb.Z archivu: klatovští hokejisté (v červeném) nestačili na Cheb.Zdroj: Jindřich Schovanec

Ve třetí části hry už branka nepadla, a tak utkání pokračovalo v nastaveném čase. V něm se po 89 sekundách trefil hostující Prokeš, jenž rozhodl o tom, že druhý bonusový bod putoval do sousedního kraje. Klatovy i přes porážku v prodloužení stáhly manko na čtvrtý Havlíčkův Brod na rozdíl jediného bodu, neboť Bruslaři v souběžně hraném utkání utrpěli debakl na ledě Tábora 1:8.

SHC Klatovy – HC Stadion Cheb 3:4 po prodloužení

Třetiny:
2:0, 1:3, 0:0 – 0:1. Branky a nahrávky: 14. Kosnar (Uhlík, D. Roubal), 20. Uhlík (Houdek, Kovářík), 36. J. Roubal (D. Roubal, Ženíšek) – 22. Prošek (Kulhánek, Pohanka), 25. Holub (Fečo, Krutina), 28. Novotný (Prošek, Stejskal), 62. Prošek (Kulhánek). Rozhodčí: Kraval – Hradil, Dědek. Vyloučení: 5:5. Vyšší tresty: 1:0. Trestné minuty: 20:10. Využití přesilových her: 1:1. Góly v oslabení: 0:0. Diváci: 130. Nejlepší hráči: Jiří Uhlík – Radek Prošek.

SHC Klatovy: Polívka – Houdek, Sysel, Vajner, Houfek, Kovářík, Walter – Kosnar, Tulačka, Uhlík, J. Roubal, Kolda, Eret, Kolář, Morawetz, D, Roubal, Ženíšek, J. Procházka. Trenér: Michal Straka. HC Stadion Cheb: Kašpar – Troška, Strýček, Kulhánek, Kořán, Vápeník, Stejskal, Vasiljev, Pohanka – Krutina, Novotný, Vašíček, Prošek, Trapl, Krejsa, Rozhon, Fečo, Holub. Trenér: David Speierl.

Ostatní výsledky 30. kola: IHC Králové Písek – HC Baník Příbram 2:5, HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 8:1, HC TJ Řisuty – HC Kobra Praha (začalo později).

Luby (na archivním snímku hráči v tmavých dresech) porazily Sušici 7:3. Horažďovice ve druhém zápase kola uspěly těsně 5:4.