Na západ Čech přichází z pražské Kobry útočník Daniel Čech a tým posílil i Aleš Matoušek – rodák z Rokycan, jenž v minulosti už dres Klatov oblékal.

Zatímco přibližně před dvěma týdny klatovský trenér Michal Straka v rozhovoru pro Deník o změnách v kádru mluvit příliš nechtěl, nyní něco málo poodkryl v povídání pro klubový web druholigového SHC Klatovy.

Tým oznámil o příchod Aleše Matouška.Tým oznámil o příchod Aleše Matouška.Zdroj: SHC Klatovy

„Jasno máme především o brankáři, tam jsme rádi, že se nám podařilo získat Kristiána Koláře. V obraně počítáme víceméně se stejnými hráči z minulé sezony – to je Filip Kovářík, Dominik Houdek, Standa Vajner, Jan Brtník a Kuba Sysel. Do přípravy s námi naskočil také plzeňský Tomáš Pánek, kterého bychom si chtěli udržet i do sezony. Nově se k týmu příští týden připojí Adam Zich, který loňský ročník odehrál v Řisutech,“ prozradil zkušený trenér Michal Straka.

Hokejisté SHC Klatovy mají teď po suché přípravě volno. Na led vyjedou v pondělí 25. července, kdy odstartují druhou část letní přípravy.
Rozdělení do konferencí? Jedině dobře. Kvalitní soutěž i soupeři, kvituje Straka

„Vyzkoušíme ještě několik dalších hráčů a uvidíme. Tady zatím nechci být konkrétní,“ zůstal přece jen ještě zahalený do pořádného zábalu tajemství.

Klatovští hokejisté už druhý týden trénují převážně jen na ledě, první přípravné utkání je čeká v úterý 16. srpna (od 18.00 hodin), a to na domácím ledě proti Písku. V přípravě pak ještě Západočeši, kteří loni skončili před branami play-off, odehrají celkem sedm zápasů – tři doma a čtyři venku.

Vlastimil Kvasnička, nová posila SHC Klatovy.
Do Klatov přichází mladík, který vloni získal s Plzní mistrovský titul