Hokejisté SHC Klatovy vyzvou v sobotu v rámci 38. kola jižní skupiny druhé ligy Bruslaře z Havlíčkova Brodu, kteří aktuálně drží s náskokem pěti bodů čtvrté místo, které je klíčové v boji o postup do vyřazovací části.

Zdroj: BK Havlíčkův Brod

Na první pohled se zdá náskok týmu z Vysočiny dostačující, ale nenechte se zmást. Pokud Klatovy v sobotu získají tři body a v pondělní dohrávce porazí i Řisuty, půjdou čtyři kola před koncem na čtvrté místo právě ony.

V posledním vzájemném utkání prohráli klatovští hokejisté (v červeném) na ledě Havlíčkova Brodu 3:7. Jak utkání dopadne v sobotu?V posledním vzájemném utkání prohráli klatovští hokejisté (v červeném) na ledě Havlíčkova Brodu 3:7. Jak utkání dopadne v sobotu?Zdroj: BK Havlíčkův Brod / Nella Dittrichová

„My už prostě v sobotu potřebujeme tři body, abychom si udrželi reálnou šanci na play-off. Pokud bychom utkání prohráli, už by to pak pro nás bylo hodně těžké,“ souhlasil klatovský trenér Michal Straka po středeční porážce 1:2 po samostatných nájezdech na ledě dotírajícího Chebu.

Hokejové utkání 37. kola jižní skupiny druhé ligy mezi domácím Chebem a hosty z Klatov (v červeném) muselo rozhodnout až nastavení.
Eret? Klíčový hráč, ale potřebujeme, aby se k němu přidali i další, říká Straka

I ten si ještě brousí zuby na čtvrté místo a nic nevzdává, neboť má na šesté pozici stejně bodů jako klatovští hokejisté. I Cheb má však odehraný o jeden zápas více, a tak musí čekat na zaváhání soupeřů. Sobotní utkání mezi Klatovy a Havlíčkovým Brodem začíná na západě republiky v 17.30 hodin. 

Zdroj: Youtube

Program 38. kola skupiny Jih druhé ligy - sobota 17.00: IHC Králové Písek - HC Kobra Praha, 17.30: SHC Klatovy - BK Havlíčkův Brod, 18.00: HC Řisuty - HC Baník Příbram, HC Tábor - HC Stadion Cheb.

Z archivu: Malá Víska (v bílém) do finále nepostoupila.
Konec před branami finále. Malá Víska neuspěla, o titul si zahrají Rokycany