A právě takovou bilanci mají na svém kontě hokejisté HC Klatovy.

„Prostě nám to zatím nehraje, a to všem, včetně mě. Může to být absencí letní přípravy nebo tím, že přípravné zápasy jsme odehráli pokaždé v jiné sestavě, hodně nás hned na začátku sezony pronásledují zranění. Chybí lídr mužstva na ledě i v kabině Jirka Maxa, ale teď je alespoň se mnou na střídačce, což je obrovská pomoc," hledá příčiny dosavadních neúspěchů trenér Klatov Radek Mužík.

Zdravotně indisponovaní hráči základní sestavy mu dělají velké starosti – Pour má zlomenou nohu, Pouska spadl z lešení, Pacanda bere antibiotika, Bastl má zánět v lokti, Maxu trápí průdušky, a to všechno je podle trenéra obrovská ztráta pro tým. Do formy se také prý ještě nedostali Martinec, který je po operaci kolene, nebo Topinka, který v srpnu nemohl trénovat kvůli zranění kotníku.

„Potřebujeme, aby se nám začala vyhýbat zranění a manšaft si konečně sedl. Zkoušíme – ne, my musíme zkoušet – různé varianty v pětkách a jsem rád, když vidím, že kluci mají chuť bojovat. A já ji mám také," věří v obrat Mužík.

A to ve středu ještě ke všemu čeká klatovský tým zápas na ledě aktuálního lídra tabulky v Pelhřimově.

„S jakou sestavou pojedeme, to zatím nevím, budu se domlouvat i s Plzní, koho z juniorů půjčí, ale i tam je to hodně „popadané". Ano, jsme v krizi, ale ta se nevyhýbá ani týmům v NHL. Ale vím, že to překonáme, chytneme se a předvedenou dobrou hrou se nám vrátí sebevědomí," dodal kouč.