Už je to jasné, nový ročník druhé ligy zahájí hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy v neděli 12. září domácím zápasem s tradičním soupeřem z Děčína. Novinkou letošního ročníku je, že se bude hrát i baráž o druhou ligu. Klatovské hráče, kteří nyní mají letní pauzu, do blížící se sezony povedou noví trenéři Radek Mužík a Michal Straka, který ukončil hráčskou kariéru.

„Na led poprvé půjdeme 2. srpna, před startem nového ročníku sehrajeme pravděpodobně osm přátelských zápasů,“ řekl Deníku prezident oddílu Václav Šimek.

Přestože si ještě nedávno Klatované mysleli, že liga bude rozdělena jen na dvě velké skupiny a oni budou mít celkem devatenáct soupeřů, vše je po svazové konferenci jinak. Hrát se budou stejně jako vloni tři skupiny. Klatovy patří do skupiny Západ a mají stejné soupeře s jedinou výjimkou – Litoměřice, které postoupily do první ligy, vystřídalo Milevsko. Skupina Západ bude mít stejně jako skupina Střed deset účastníků (Východ patnáct), kteří se mezi sebou utkají čtyřkolově každý s každým. Nejhorší celek v obou skupinách půjde do baráže s vítězi krajských přeborů.

První zápasy Západu a Středu se hrají 11. a 12. září, dohráno bude 12. února příštího roku. Podle plánu se už za další tři dny rozhoří boje v play off, kam postoupí osm nejlepších celků z každé skupiny. „První dvě kola ve vyřazovací části se budou hrát jen na dva vítězné zápasy, až poté na tři,“ upozornil Šimek. V březnu se tři vítězové skupin v baráži utkají se dvěma nejhoršími družstvy první ligy o dvě místa v prvoligové sezoně 2011/2012. „Já osobně bych preferoval přímé postupy a sestupy, ale rozhodnutí, že se budou hrát nově baráže o první i druhou ligu, akceptuji,“ okomentoval novinku Šimek.

Stejně jako Šimek nechtěl ani nový trenér Mužík prozradit žádnou z posil, neboť všichni hráči jsou rozjednaní, ale vyjádřil se k cílům do blížící se sezony. „Vše bude samozřejmě odvislé od financí, ale chtěli bychom hrát atraktivní hokej, aby chodilo více fanoušků než vloni. A také chceme konečně postoupit přes první kolo play off,“ uvedl trenér, známý všem hokejovým fandům pod přezdívkou „Mušlák“.

Zápasy na svém ledě budou Klatovy hrát v neděli od 17 hodin a stejně jako všichni odstatní ve středu v 18 hodin.

Skupiny druhé ligy v sezoně 2010/11

Západ: Česká Lípa, Děčín, Jablonec nad Nisou, Klášterec nad Ohří, Klatovy, Milevsko, Most, Roudnice nad Labem, Řisuty, Sokolov

Střed: Benešov, Chotěboř, Jindřichův Hradec, Kobra Praha, Kolín, Kutná Hora, Nymburk, Pelhřimov, Trutnov, Žďár nad Sázavou

Východ: Břeclav, Frýdek-Místek, Havířov, Hodonín, Nový Jičín, Orlová, Opava, Prostějov, Přerov, Šumperk, Technika Brno, Uherské Hradiště, Uničov, Valašské Meziříčí, Vsetín