Jenže minutu a půl před koncem duelu 28. kola jižní skupiny druhé ligy vstřelil vítězný gól hostující Hubata, na který už Západočeši nedokázali odpovědět.

Klatovy tak Kohoutům podlehly těsně 3:4, prohrály potřetí v řadě a v tabulce klesly na páté místo, které již nezaručuje místenku do blížící se vyřazovací části. Na předvedeném výkonu lze ovšem stavět, což ostatně v rozhovoru pro klubový facebook potvrdil i klatovský trenér Michal Straka.

Z archivu: Klatovy (červené dresy) - Tábor.
Bod s favoritem byl blízko, klatovští hokejisté ale s Táborem nakonec padli

„Byl to vyrovnaný zápas s prvním týmem tabulky. Rozhodovalo se ve třetí třetině, ve které jsme podle mého názoru měli větší šance než soupeř, ale pořád jsme dotahovali. Dokázali jsme to dvakrát, ovšem v závěru jsme po špatném střídání inkasovali počtvrté,“ litoval Straka. „Mrzí nás to, protože jsme nebyli horší a minimálně bod jsme si určitě zasloužili,“ posteskl si klatovský kouč.

Klatovy (červené dresy) vs. Havlíčkův Brod - archivní galerie.
Od jednoho z fanoušků dostal zlatavou pivní sprchu, klub pak obdržel pokutu

Fakt, že se jednalo o vyrovnané utkání, potvrdil i hostující kouč Arpád Györi. „Naše cesta za výhrou rozhodně nebyla snadná. Věděli jsme, že má soupeř kvalitní a bruslivé mužstvo, se kterým je to vždycky těžký zápas. V situaci, kdy jsme měli oslabenou sestavu a museli jsme v ní určitým způsobem improvizovat, jsou pro nás tyto tři body velice cenné a důležité. Utkání bylo vyrovnané a my jsme v něm byli šťastnější. To ovšem k hokeji občas patří,“ řekl k sobotnímu těžkému zápasu hlavní trenér Tábora.

Sledujete dění v klatovském hokejovém klubu?
HOKEJOVÝ KVÍZ: Jste fanouškem SHC Klatovy? Prověřte si své znalosti o klubu