„Sokolov má kvalitní kádr s řadou zkušených hráčů v čele s Hruškou. Vede je trenér Karel Mlejnek a neskrývají, že chtějí postoupit do první ligy. Podle mě mají lepší tým než aktuálně prvoligová Kadaň,“ řekl trenér Michal Straka.

Klatovský tým připravuje na sezonu s asistentem Ivanem Vlčkem.

V první třetině ještě Strakovi svěřenci drželi se soupeřem krok. „Dali jsme první gól, stačili jsme soupeři v bruslení a vůbec byla úvodní třetina vyrovnaná,“ hodnotil kouč. „Po pauze nás ale začali Sokolovští víc napadat, my jsme chybovali a soupeř otočil na 3:1. Říkali jsme klukům, že jsme stále ve hře, jenže ve třetí části nám dal Hruška další gól a už to dotáhli k vítězství,“ uznal převahu soupeře Michal Straka.

Ani druhá vysoká porážka v řadě však podle zkušeného trenéra není důvodem k panice.

„Pro naše mladé je to výborná škola. Možná půlka z nich zatím zná jen juniorskou soutěž a potřebují si zvyknout na vyšší tempo hry a silovější hokej. Chce to trpělivost,“ podotkl Straka.

Klatovský klub se vydal cestou ještě užší spolupráce s extraligovou Plzní a sázka na mladé hráče je jejím hlavním mottem.

„Je to šance, aby se mladíci rychleji otrkali mezi dospělými. Asi jako za našich časů, když šel kluk na vojnu do Dukly a pak se vidělo, jestli na to má, anebo se musel v životě vydat jinou cestou,“ prohlásil Michal Straka.

Náročné přípravné zápasy čekají hokejisty SHC Klatovy také příští týden.

V úterý se Klatovští utkají na svém ledě od 17.00 hodin s prvoligovou Slavií Praha a ve čtvrtek je od 18.00 hodin čeká rovněž doma odveta s Kadaní.

Nové značení pro cyklisty v Klatovech.
Na silnicích udělali nové značení pro cyklisty