V duelu 45. kola hokejové extraligy zdolal Vítkovice 3:1 a v boji o play off se mu zase dýchá o něco lépe.

„Z úvodního náporu jsme bohužel vytěžili jen jeden gól. Několikrát nám puk poskakoval okolo branky a my nebyli dostatečně důrazní. Na druhou stranu ale Vítkovice mají hodně velké hráče a je těžké se do prostoru před brankou dostat,“ vysvětlil důvody slabé střelecké produktivity v utkání plzeňský kouč Pavel Hynek.

Nakonec ale jeho svěřenci ve třetí třetině zlomili zápas dvěma góly ve svůj prospěch. Rozhodující gól Matějovského přitom nepatřil mezi výstavní trefy. „Předtím jsme třeba z vyložené šance ani nevystřelili, ale v naší situaci jsme rádi za každý gól. I ušmudlaný,“ pokračoval trenér Lasselsbergeru.

Do branky se proti Vítkovicím zatím nepostavila nová tvář v týmu Jan Chábera. Na jeho místě se opět dobře předvedl junior Pavel Francouz. „Honza byl ráno na rozbruslení, ale předtím nebyl na ledě čtyři dny, což je u gólmana docela zásadní. Pavel to ale zvládnul na výbornou,“ chválil Hynek mladíka.

Zápas nedohrál obránce Cartelli. „Natáhl si tříslo, ale podrobnoti ohledně doby absence ukáže až další vyšetření,“ řekl kouč aktuálně osmého týmu tabulky ke zdravotní indispozici devětadvacetiletého obránce.

Vítěznou trefu měl na svědomí Radek Matějovský. „V poslední době se nám moc nedařilo, střelecky se trápíme. Předchozí domácí zápasy jsme sice odehráli dobře, ale prohráli jsme a to je na psychiku docela těžké. Tenhle zápas nám snad pomůže,“ věřil člen druhé útočné formace.

První gól v sezoně si připsal osmnáctiletý útočník Tomáš Kubalík. Pětadvacet vteřin po Matějovského trefě využil svůj nájezd a prostřelil Pince.

„Naše lajna je mladá, snažíme se bruslit. Mně to pomohlo a tím gólem se nakopl i celý útok a hráli jsme dobrý hokej,“ pochvaloval si mládežnický reprezentant.

Další zápas sehrají Plzeňané opět v domácím prostředí. V pátek se utkají od 17.30 hodin s Litvínovem.