Přijel se na ně podívat a ukázat jim něco ze svého umění klatovský odchovanec, v současné době hráč extraligového týmu mužů HC Škoda Plzeň, Michal Moravčík. Klatovské hokejové naděje ho přivítaly sborovým „ahoj".

Děti se na Michala, který přijel v plzeňském dresu, moc těšily, někteří marodi dokonce přišli jen kvůli autogramiádě. „Potřebujeme dětem ukázat i úspěšného hráče, každé dítě potřebuje mít vzor. I naši malí hráči fandí Plzni, takže Michala znají," řekl jeden z klatovských trenérů Tomáš Smaha.

Moravčík hrál v Klatovech do 9. třídy a pak začal hostovat v Plzni, kam nakonec přestoupil. V Plzni hrál v dorosteneckém i juniorském týmu a vloni se dostal do mužského áčka.

„Je to skvělý pocit hrát extraligu za muže. Poprvé jsem byl hodně nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Užíval jsem si to, snažil jsem se odvést maximum. Úžasná je i atmosféra v extralize, zvlášť na některých stadionech. Třeba takové Brno, to je slušný kotel. Naopak třeba na Slávii je komorní atmosféra," řekl Deníku dvacetiletý hokejista, kterého vloni mohli vidět fanoušci i v dresu druholigových Klatov a který si letos zahrál i v Jágrově Kladně.

„V Kladně jsem odehrál pár zápasů na střídavý start, když byla reprepauza, abych nevypadl ze zápasového tempa. Byla to dobrá zkušenost. V Kladně je výborná parta, zápasy byly kvalitní, takže si nemůžu stěžovat," popsal Moravčík, který dodal, že nyní, když jezdí do Klatov hrát plzeňští junioři, sleduje výsledky SHC.