Jak informoval Český hokej na svých internetových stránkách, bohužel z důvodu opatření finské vlády se v červenci ve Vierumäki druhá naplánovaná společná akce „lvíčat“ neuskuteční. Národní tým tam měl sehrát dvě utkání proti Finsku a stejný počet zápasů proti Švýcarsku. V současné době se řeší náhradní varianta, pravděpodobná je domácí akce s několika mezinárodními zápasy. V závěru srpna zatím zůstává v programu plánovaný domácí turnaj čtyř zemí, který by se měl konat na jihu Moravy v Hodoníně. Také v tomto případě se ale čeká na vývoj situace ohledně cestování.

Právě proběhlá úvodní akce ale splnila očekávání, ovšem na hráče čekala také pořádná porce tréninků. „Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. Přičemž ráno jsme měli tréninky na ledě, ale také v posilovně. Odpoledne jsme zase proti sobě hráli modelové duely,“ popsal Malát pro web plzeňských Indiánů.

Mladý forvard oslavil v únorovém měsíci osmnácté narozeniny, opožděný dárek ale dorazil o něco později. „V březnu mi volal pan Mlejnek a říkal, že jsem v širší nominaci. To bylo hrozně fajn a pochopitelně mě to příjemně potěšilo,“ vyprávěl a doplnil: „Navíc vždycky je lepší, když s vámi jede někdo z klubu. Takže bylo příjemné, že trenéři ukázali i na mé spoluhráče.“

Kromě Maláta se „rokycanského“ kempu zúčastnili ještě právě plzeňští benjamínci Filip Přikryl, Vladimír Kremláček a David Jiříček. Mimochodem hráči, kteří si všichni v sezoně 2019/2020 připsali minimálně jeden start i v dresu druholigových Klatov.

Malát vloni zapsal již šestnáct startů za extraligový A tým, právě s ním se nyní nachází uprostřed letní přípravy. „Samozřejmě je velmi náročná, ale myslím si, že si na to již všichni nějakým způsobem zvykli,“ smál se. „Určitě byl ale kemp v Rokycanech příjemnou změnou,“ doplnil.

Po chvíli však přiznal, že naskočit po kopcích Šumavy do bruslí také nebylo úplně nejsnazší: „První dva tréninky na ledě byly docela náročné, protože přeci jenom se jedná o zcela jiný pohyb. Ovšem postupem času se to zlepšilo.“

Pravidelný mládežnický reprezentant vloni celou porci zápasů rozdělil mezi plzeňské juniory, extraligový A tým, ale i celek Klatov. Ani jedno play-off si však kvůli situaci ohledně šíření nového typu koronaviru neprožil. „Přišli jsme o vrchol sezony, takže to určitě mrzelo moc. Ovšem domnívám se, že ta opatření byla oprávněná a na místě, takže se s tím nedalo nic dělat,“ krčil rameny a dodal, že rozhodně o nucené pauze nelenivěl. „Určitě jsem si ale stihl i odpočinout. Pro mě osobně sezona byla náročná, měl jsem spoustu zápasů, takže jsem rád, že jsem mohl vydechnout a nabrat síly. Také jsem trávil spoustu času s rodinou. Na druhou stranu nám kondiční trenér Honza Snopek posílal tréninky, abychom se udržovali v kondici,“ uzavřel Sebastián Malát pro webový portál plzeňské Škodovky.

Autoři: Vojtěch Honzík, Martin Mangl