Hokejový přebor mužů Strakonicka, ročník 2010/2011, je již minulostí.

O minulém víkendu bylo odehráno poslední kolo, které přineslo výhru hokejistům TJ Sušice i Sokola Malá Víska. Maloveští hokejisté porazili v derby Luby a pojistili si celkové 1. místo v tabulce. Doma vyhrála v posledním utkání sezony i Sušice, která porazila hodně oslabený Diorit Strakonice a bodově se v tabulce dotáhla na HC Horažďovice. Horažďovičtí hokejisté totiž zcela nečekaně prohráli s posledními Katovicemi a podle slov šéfa týmu Miroslava Přerosta soutěž dohrávají s minimálním počtem hráčů.

Horažďovice - Katovice 2:4 (1:2, 1:1, 0:1). K poslednímu utkání nastoupili domácí hokejisté jen s deseti hráči bez kanonýra Blovského a dalších opor. To se proti bojovnému soupeři nakonec projevilo, a to hlavně v závěru utkání, kdy zápas směřoval k remíze. Katovice měly více sil, vstřelily unavenému soupeři čtvrtý gól a rozhodly o své výhře. V tabulce jim ale nepomohla, v právě ukončené sezoně obsadily Katovice poslední 6. příčku, Horažďovice zůstaly na 4. místě.

Branky Horažďovic: Michal Košatka a Lukáš Sosna.

Sušice - Diorit Strakonice 6:5 (2:3, 3:0, 1:2). Hosté ani k tomuto utkání nepřijeli v kompletní sestavě, přesto šli v první třetině do jednogólového vedení. I ve druhé části měl Diorit další šance, ale vynikající sušický gólman Šlais držel své mužstvo nad vodou. Jeho spoluhráči v poli navíc přidali na bojovnosti, začalo se jim dařit i v koncovce a výsledek začali postupně otáčet ve svůj prospěch. Na 3:3 srovnával Martin Lemberger, vzápětí poslal Sušici do vedení Murcko, a když se gólově prosadil i Broža, vedli domácí již 5:3. Diorit ale hned v úvodu třetí třetiny srovnal na 5:5 a začínalo se znovu. Oslabeným hostům však viditelně ubývalo sil, toho domácí hráči dokonale využili a brankou Broži v 52. minutě rozhodli tento závěrečný duel soutěže.

Branky: Broža 2, Vávrů, Feix, M. Lemberger, Murcko - Boška 2, Krejčík, Polák, Vlček. Rozhodčí: Štěrba, Mergel, Aschenbrenner. Vyloučení: 10:6. Diváků: 80.

Malá Víska - Luby 6:3 (2:1, 1:1, 3:1). Úvod tohoto derby ovlivnila rychlá branka domácích, která lubský Start viditelně rozhodila. Lubští hokejisté bojovali na dálku o druhou příčku v tabulce, do poloviny úvodní třetiny však předváděli matný výkon. Malá Víska svoji převahu korunovala dalším gólem, ale pak přenechala iniciativu soupeři, který se postupně rozehrál, byl lepší a snížil na 1:2. I do druhé třetiny nastoupili hosté z Lub s ofenzivní taktikou, chtěli vyrovnat. To však nahrávalo hře domácích, kteří naopak pozorně bránili a hrozili z brejků. Po jednom z nich byl v samostatném úniku faulován Kořínek a následným proměněným trestným střílením zkompletoval svůj hattrick. Hosty však gól, který navíc inkasovali v oslabení, nezlomil, a v pokračující přesilové hře vstřelili kontaktní branku. Pokračoval vyrovnaný souboj, ve kterém hráli prim především brankáři obou celků, domácí Tvrdík i hostující Krs. V podobném duchu začala i třetí třetina. Hosté se snažili o vyrovnání, domácí Malá Víska pozorně bránila. Zlom přišel po čtvrtém gólu domácích. Ten odpor hostů zcela zlomil, o osudu utkání bylo rozhodnuto. Hokejisté Malé Vísky si do tabulky připsali další dva body, celkově získali 24 bodů a s převahou vyhráli strakonický přebor.

Branky: Kořínek 3, Papoušek Jiří 2, Fait – Jindra, Hochman, Kuželík.

1. Malá Víska⋌15 11 2   2 105 :49  24
2. Diorit Strakonice⋌15   8 1   6    72:77  17
3. Luby⋌15   8 1   6    73:59  17
4. Horažďovice⋌15   5 1   9    57:68  11
5. Sušice ⋌15   4 3   8    57:90  11
6. Katovice⋌ 15   5 0 10    72:93  10

Karel Šot