V derby porazila Malá Víska Sušici 15:3 a upevnila si první místo v tabulce se 17 body a vysoce aktivním skóre 87:40. Další zástupce našeho okresu, Start VD Luby bojoval o čelo tabulky ve Strakonicích. S tamním Dioritem sehrál výbornou partii, ale nakonec prohrál 5:7.

Luby se i přes porážku drží na 2. příčce. Mají 15 bodů a skore 61:47, třetí Diorit se na Luby dotáhl, má stejně bodů, ale horší skóre (60:58). Horažďovice měly volno, zatím se drží na 4. místě tabulky s 10 body.

Malá Víska – Sušice 15:3 (3:1, 6:1, 6:1). Domácí nastoupili k derby v plné síle, Sušice naopak přijela do Klatov jen s deseti hráči do pole.

Úvodní gol utkání viděli diváci hned v první minutě. Hostující M. Lemberger přesnou přihrávkou uvolnil Korála a ten ukázkovým blafákem překonal domácího golmana Siku. Hostům stouplo sebevědomí, hráli bojovně, navíc hodně důrazně, s Malou Vískou hráli vyrovnanou partii. Domácí ale trpělivou hrou svého soupeře stále více tlačili do defenzivy, do konce třetiny otočili výsledek na 3:1, v polovině druhé třetiny již vedli o šest branek. S rychlým tempem hry a častým vylučováním brzy došly sušickým hráčům síly a pro zkušené hokejisty Malé Vísky nebylo problémem dosáhnout rekordního výsledku sezony.

Rozhodčí: Peksa, Janda, Jindra. Branky: K. Janoušek, Kořínek, Kuželík a M. Kochman po 2, M. Vlček, J. Papoušek, Uldrich, Chalupa, Bastl, Kosohorský a Kotěšovec po 1 – Koral, Broža, P. Lemberger.

Diorit Strakonice – Luby 7:5 (2:3, 2:0, 3:2). V lubském týmu řádí chřipka, a tak k důležitému utkání o čelo tabulky odjížděl bez šesti hráčů základní sestavy pouze s jedenácti hráči do pole. Domácí nastoupili naopak v plné síle.

Do vedení šel Diorit, ale vzápětí ve vlastním oslabení srovnal bombou do šibenice lubský Roman Kuželík. Nájezd dva na jednoho proměnil exreprezentant Václav Král, slavící v den zápasu své 36. narozeniny, a opět strhnul vedení na stranu domácích. Luby ale brankami Dvořáka a Pikharta v přesilovce otočily stav, vedly po první třetině 3:2. I v prostřední třetině se hrál rychlý hokej výborné úrovně. Góly však střílel pouze Diorit, když lubský Šimek v sólovém úniku trefil jen tyč domácí branky.

Do třetí třetiny nastoupily Luby s velkým odhodláním nepříznivý stav změnit. Dvořák srovnal na 4:4, ale domácí vzápětí z přesilovky šli opět do vedení 5:4. Dvořák svou třetí brankou opět srovnal na 5:5. Drama vrcholilo v posledních minutách utkání. Nejdříve domácí šli opět do vedení gólem z přesilovky, vzápětí byl znovu vyloučen hodně přísně lubský Malát. Přesto v posledních sekundách zápasu při vlastním oslabení ujeli do brejku tři lubští hráči na jednoho domácího beka, šanci však neproměnili. Z protiútoku pak domácí Diorit upravil na konečných 7:5.

Branky Lub: Dvořák 3, Kuželík, R. Pikhart po 1.