HC Čápi – Malá Víska B 4:12

„S mužstvem Čápů nás nečekalo nic lehkého a tomu také odpovídala bojovná, ale férová a zkrátka vyrovnaná první třetina. Od té druhé jsme překlopili misky vah na naši stranu, byli jsme lepším, hokejovějším i efektivnějším týmem v zakončení a po zásluze vyhráli. Za vítězstvím náš mančaft po celý zápas táhli kanonýr Holík a zkušený mazák Kosohorský, na které je prostě radost se na ledě dívat," říkal po zápase maloveský hokejista Přemysl Voráček.

Třetiny: 3:4, 1:6, 0:2. Branky a nahrávky: 5. Křepel (Farný), 7. Peksa (Plánička), 10. Křepel, 21. Bauer (Vopalecký) – 2. Klíma (Voráček), 4. Holík (Voráček), 8. Kosohorský (Fait), 14. Pressl (Fait), 19. Fait (Valvoda), 20. Kosohorský (Bělík mladší), 23. Kosohorský (Kašpar), 26. Holík (Voráček), 26. Holík (Voráček), 30. Holík, 32. Voráček (Holík), 42. Bělík mladší (Kašpar). Rozhodčí: Mach, Uldrych. Vyloučení: 3:3. Využití přesilových her: 0:0. Góly v oslabení: 0:2. Střely na branku: 20:40. Diváci: 7. Sestava HC Čápi: Homolka – Peksa, Uhlík, Farný, Mazanec, Bauer, Vopalecký, Jandík, Marek Klokan, Karásek, Moračík, Křepel, Plánička. Sestava Malé Vísky B: Vodička – Fait, Bělík mladší, Bělík starší, Voráček, Kašpar, Klíma, Valvoda, Holík, Pressl, Kosohorský.

Skóre utkání otevřel už ve druhé minutě Klíma, legendární hokejista oblékající barvy Malé Vísky. Povedený vstup jeho týmu do zápasu potvrdil tvrdou ranou Holík, který ve čtvrté minutě zvýšil na 2:0. Studená sprcha čapího soupeře ale probrala, když bleskově odpověděl Křepel a za další dvě minuty vyrovnal excelentní střelec Peksa. Divoký úvod konfrontace pokračoval, když se na straně Malé Vísky prosadil Kosohorský, ale pak se trefil i Křepel a bylo zase srovnáno.

Hokejisté TJ Start Luby (na archivním snímku hráči v tmavých dresech) podlehli na domácím ledě Chotíkovu vysoko 3:8.
Luby nestačily na hegemona, v dresu Chotíkova řádil Jaroslav Kracík

V závěru úvodní třetiny ale udeřil v oslabení maloveský Pressl, který zajistil svému mužstvu vedení 4:3. Ve druhé třetině se prosadil prvním gólem sezóny Fait, na jeho branku záhy navázal Kosohorský. Na druhé straně se prosadila bolešinská legenda Bauer, ale to bylo ze strany Čápů vše. Pak už se trefovali pouze hosté, když hattrick dokonali Kosohorský a Holík, tentýž hráč přidal i čtvrtou branku v zápase. Ve třetí třetině se prosadil stále zlepšující se Voráček a konečnou podobu výsledku dal Bělík mladší.

Autoři: Martin Karlík, Martin Mangl

Hokejisté HC Klatovy (bílí), ilustrační snímek.
Přeloženo. Klatovští hokejisté se utkají s Meteorem až před Vánocemi