Soupeřem jim v něm byl posílený celek Sokola Horní Lukavice, který ovládl základní část. Vzájemná bilance obou soupeřů v základní části ale byla vyrovnaná, když Malá Víska vyhrála doma 8:6 a venku prohrála 2:6. Vyrovnané byly i finálové boje.

V prvním duelu na klatovském ledě dokázalo Bidlo uhrát remízu 5:5, když po nepovedené první třetině zabralo v závěrečné části. Odveta se hrála v pondělí v Rokycanech. Také ve druhém zápasu začala lépe Horní Lukavice, když se v 6. minutě ujala vedení. Hostům se ale tři minuty před koncem první části podařilo vyrovnat zásluhou Petrušky. Druhá třetina Bidlu nevyšla a do třetí části nastupovalo s jednobrankovým mankem. Domácí si i ve třetí části udržovali mírnou převahu, kterou zúročili osm minut před koncem v gól na 4:2. Hosté si v závěru ve snaze o vyrovnání vytvořili tlak, ale na stavu se už nic nezměnilo.

Bezpečné nejen v Kašperských Horách.
FOTO: Návštěvníci se dozvěděli, jak se připravit na evakuaci

1. zápas: HC Bidlo Malá Víska – Sokol Horní Lukavice 5:5 (1:3, 1:1, 3:1; branky Malé Vísky: Petruška 2, Hošťálek, Kořínek, Kotěšovec).

Sestava Malé Vísky: Tvrdík – Petruška, Hošťálek, Kosohorský, Kořínek, Kotěšovec, Hanák, Fait, Nauš, Kutil, Rašek, Kuželík, Turhobr, Kopidlanský, Šimsa, Chalupa, Král.

2. zápas: Sokol Horní Lukavice – HC Bidlo Malá Víska 4:2 (1:1, 2:1, 1:0; branky Malé Vísky: Petruška, Kořínek).

Sestava Malé Vísky: Tvrdík – Petruška, Fait, Kořínek, Kotěšovec, Hanák, Nauš, Rašek, Kutil, Král, Chalupa, Kopidlanský, Šimsa, Kuželík, Turhobr.

„Nedokázali jsme obhájit loňské vítězství a skončili jsme na druhém místě. Začátek sezony se nám vůbec nepovedl a nikdo nečekal, že se probojujeme až do finále. Z tohoto pohledu tak můžeme být s druhým místem spokojeni. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás chodili celou sezonu podporovat a jeli s námi autobusem i na poslední finálový zápas.,“ okomentoval sezonní výsledek Malé Vísky kapitán a vedoucí družstva Pavel Král.

Ilustrační foto
Malým dětem zemřel otec, matka je okradla o důchod