Ačkoliv konečný výsledek vypadá jednoznačně, tak snadné to rozhodně nebylo. Saxana v zápase totiž vedla už 4:2 a ještě po dvou třetinách byla hostům na dostřel, když prohrávala pouze o jednu branku (4:5). Ve třetí třetině ovšem Malá Víska přidala obrátky na vyšší rychlostní stupeň a vysokým vítězstvím nakonec potvrdila roli papírového favorita i fantastickou formu ze závěru základní části, kdy porazila první Chotíkov (5:2) a venku i druhé Rokycany (5:4).

Z archivu Deníku: Malá Víska (šedé dresy) - HC Pubec Plzeň.Z archivu Deníku: Malá Víska (šedé dresy) - HC Pubec Plzeň.Zdroj: archiv Deníku

Povedené utkání (zejména ve třetí periodě) odehrál celý mančaft, ale dařilo se především Davidu Kotěšovci, jenž si do svých osobních statistik připsal neuvěřitelných osm kanadských bodů za pět branek a tři asistence.

Mini Winter Cup - turnaj v minihokeji pátých tříd.

Hattrickem se blýskli také jeho neméně agilní spoluhráči Vladímír Kořínek a Radek Pitel, jenž všechny své zásahy vměstnal do posledních pěti minut.

HC Saxana Group - Sokol Malá Víska 5:12

Třetiny: 2:2, 2:3, 1:7. Branky a nahrávky: 5. Jabůrek (Jindra), 13. Jindra (Leba, Jabůrek), 19. Jabůrek (Jonák), 20. Holub (Maxa, Jonák), 33. Maxa (Jonák, Šanda) – 5. Kotěšovec, 7. Kotěšovec (Nauš), 25. Kotěšovec (Kořínek), 28. Kořínek (Kotěšovec), 30. Kotěšovec (Nauš, Kořínek), 32. Kotěšovec (Kořínek), 36. Petruška (Pitel), 38. Kořínek (Kotěšovec), 39. Kořínek (Kotěšovec), 40. Pitel (Petruška), 44. Pitel (Petruška), 44. Pitel. Rozhodčí: Hacaperka – Janík, Hrůza. Vyloučení: 2:2. Využití přesilových her: 1:1. Hala: LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň.

HC Saxana Group: M. Fuka – P. Süss, R. Bárek, L. Holub – R. Štefl, P. Jindra, O. Suchánek, R. Jabůrek, D. Šanda, V. Podaný, Z. Raboň, A. Jonák, P. Suchý, J. Maxa, L. Svoboda, M. Leba. Sokol Malá Víska: T. Hnojský (M. Tvrdík) – J. Chalupa, T. Vlasák, M. Brousek, P. Král, P. Turhobr – V. Nauš, R. Pitel, O. Hošťálek, V. Kořínek, P. Petruška, D. Kotěšovec.

V sobotu se v rámci letošního ročníku dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classcis koná prestižní La Diagonela Engadin.