Hokejisté TJ Sokol Malá Víska (loňský vítěz přeboru) měli před posledním svým vystoupením doma proti Sušici již zajištěné druhé místo v tabulce. Hokejisté TJ Sušice, svěřenci trenéra Lembergera, přijeli do Klatov k poslednímu svému vystoupení v oslabené sestavě, ale měli jistotu, že ani případná porážka s domácí Malou Vískou jim titul přeborník okresu 2008/2009 nemůže vzít.

Utkání nakonec skončilo smírně remízou 5:5, ale v rukavičkách se tradičně nehrálo. Pod sprchy museli předčasně v průběhu hry domácí David Kotěšovec i hostující František Ryšavý a Martin Vospěl. Ten vyfasoval navíc trest ve hře a jeho nesportovní chování vůči rozhodčím bude řešit disciplinární komise Okresního svazu ledního hokeje Klatovy.

Ještě před zahájením tohoto posledního utkání přeboru dvou nejlepších týmů sekretář Okresního svazu ledního hokeje Klatovy Karel Šot předal sušickým hokejistům putovní pohár OSLH a poblahopřál jim k celkovému vítězství Bohemia Lion Cupu 2008/2009, které je pro ně v novodobé historii sušického hokeje první.

SKP Okula Nýrsko - TJ Sokol Malá Víska7:11

Dohrávka 19. kola dopadla podle předpokladů, výhrou hokejistů favorizované Malé Vísky. Okula se snažila, v závěrečné třetině dokonce soupeři nastřílela neuvěřitelných šest branek, ale na výhru to opět nestačilo. U vítězů si do kanadského bodování nejvíce bodů připsal David Kotěšovec, autor 4 branek a 2 asistencí, čtyři branky vstřelil v utkání i domácí Kohout.

Třetiny: 1:4, 0:3, 6:4. Rozhodčí: M. Tvrdík, A. Peksa a P. Adamec. Vyloučení: 3:3. Branky: Kohout 4, Křepel 2, Burcal – Kotěšovec 4, Nauš 3, L. Bouzek a J. Papoušek 2.

TJ Sokol Malá Víska - TJ Sušice 5:5

Souboj dvou týmů z popředí tabulky přinesl hokej solidní úrovně a tradičně i řadu zbytečných faulů a potyček. Domácí hokejisté měli výborný vstup do utkání. Již v úvodní minutě se brankově prosadil Václav Nauš, v 5. minutě zvyšoval na 2:0 Stanislav Šimsa. Sušice kotrovala v desáté minutě Rendlem, ale domácí šli vzápětí znovu do dvoubrankového vedení, když pěknou kombinační akci zakončil gólem na 3:1

Tomáš Kosohorský. Skóre první třetiny na 3:2 uzavřel „ brankou do šatny“ kapitán hostí Zdeněk Karhan, udržel svému týmu šanci na dobrý výsledek. Druhá třetina přinesla spoustu faulů a vyloučených hráčů. Předčasně poslal hlavní rozhodčí Josef Bouzek pod sprchy domácího Kotěšovce i hostujícího Ryšavého a Vospěla, střelecky se však dařilo více hostům ze Sušice, kteří otočili skóre ve svůj prospěch.

Nejdříve se sice za domácí trefil ve 25. minutě opět Šimsa, který zvyšoval na 4:2, ale po čtyřiceti minutách hry vedli hosté 5:4. Dvakrát za sebou se brankově prosadil Štěpán Broža, do vedení poslal Sušici ve 36. minutě Martin Vospěl, kterému přihrávkou asistoval Zdeněk Karhan. O minutu později přišla již zmiňovaná vyloučení tří hráčů do konce utkání, zbytek druhé třetiny se dohrával v hodně napjaté atmosféře.

Hosté svoje vedení mohli ještě pojistit, když domácí hráči M.Vísky zbytečně faulovali a byli za svoje přestupky vylučováni. Dvakrát hrála Sušice přesilovku 5:3, ale hráčsky oslabenému týmu již viditelně docházely síly, domácí se vždy ubránili. Závěr byl hodně dramatický. Šance byly na obou stranách, gólmani však byli vždy na místě. Když se již zdálo, že si hosté odvezou oba dva mistrovské body, odvolali domácí z branky svého brankáře a v power play dokázali srovnat na 5:5 !

Oslavovaným hrdinou byl Stanislav Šimsa, který svojí třetí brankou v utkání překonal v 59. minutě zblízka výborného gólmana hostí Martina Šlaise a zachránil pro svůj tým alespoň remízu.

Třetiny: 3:2, 1:3, 1:0. Rozhodčí: J. Bouzek, M. Tvrdík, A. Peksa. Vyloučení: 14:12, z toho na 20 minut domácí Kotěšovec a hostující Ryšavý, trest ve hře (25) M. Vospěl ze Sušice. Branky: Šimsa 3, Nauš, Kosohorský – Broža 2, Rendl, Karhan, Vospěl. Diváků: 50.

Karel Šot