Hokejisté Startu VD Luby v něm vyhráli i další derby, když porazili HC Horažďovice a stále vedou tabulku této soutěže.

Nedařilo se naopak oslabené Sušici na strakonickém ledě, která tam podlehla Katovicím. Hokejisté Malé Vísky měli tentokrát volno, v neděli je ale čeká velká bitva, v Klatovech narazí na vedoucí tým tabulky, Luby.

Luby - Horažďovice 6:4 (1:2, 1:0, 4:2). Hosté přijeli do Klatov ve velmi silné sestavě, nechyběl v ní ani brankář Tábor, který hájí úspěšně v krajském přeboru jižních Čech i barvy HC Strakonice a který byl hlavně v prvních dvou třetinách pro domácí hráče doslova nepřekonatelnou překážkou. Od první minuty bylo derby naprosto vyrovnané. Domácí byli aktivnější v ofenzivě, hosté se více zaměřili na pozorné bránění, ale každé příležitosti využili k brejkové akci. Jejich nejnebezpečnějším útočníkem byl šikovný Ondřej Blovský, autor čistého hattricku v tomto duelu. Lubští hokejisté rozhodli o svém dalším vítězství až ve třetí třetině, kdy se jim podařilo překonat kvalitního gólmana hostů čtyřikrát. Gólově se tentokráte nejvíce prosadila první pětka domácích, která zařídila čtyři branky.

Branky a nahrávky: R. Pikhart, Malát (Mužík), Hochmann (Malát, R. Pikhart), Mužík (R. Pikhart, Malát), P. Hůla (Dvořák, Kuželík), Kuželík (Dvořák) - Blovský 3, Jílek. Rozhodčí: J. Pressl - Rubáš, Adamec. Diváků: 50.

Katovice - Sušice 9:1 (1:0, 5:1, 3:0). Sušičtí hokejisté měli potíže se sestavou i tentokrát. K zápasu do Strakonic odjelo deset hráčů, z toho čtyři z nich ne úplně zdravotně v pořádku, a jeden gólman. Tlak favorizovaných Katovic byl od první minuty hodně velký, Sušice však velkou bojovností držela krok i čisté konto. Sušický brankář Potužník kapituloval až minutu před přestávkou ze závaru, kde se nejlépe orientoval domácí střelec Krůček. Hosté chtěli pokračovat v úspěšné obranné hře i v další třetině. Po přihrávce Koryťáka dokonce srovnal ve 22. minutě na 1:1 Šašek a zdálo se, že Sušice je odhodlána uhrát s Katovicemi dobrý výsledek. Pak ale přišly velké chyby v rozehrávkách hostujících hráčů, domácí od 26. do 29. minuty vstřelili čtyři slepené góly, zcela ovládli hru a zápas dotáhli do jednoznačného vítězství. Branka Sušice: Šašek.

Sedmé kolo Strakonického přeboru má na pořadu tyto zápasy: sobota 27. listopadu: v 18 hodin ve Strakonicích se hraje duel Horažďovice - Katovice, v neděli 28. listopadu od 15.30 hodin na ZS v Klatovech se v derby střetnou Malá Víska a Luby, od 17 hodin na ZS v Sušici hostí domácí Sušice Diorit Strakonice.