Celkovým vítězem se stalo mužstvo TJ Drahonice s 20 body o jeden bod před Sokolem Cehnice. Bronzová příčka patří HC Horažďovice (14 bodů). Na 4. místo se nakonec probojoval Start VD Luby (13 bodů), 5. příčka patří hokejistům TJ Sušice, kteří uhráli 12 bodů a na posledním místě skončil tým HC Sokol Katovice se ziskem 10 bodů.

Z „našich“ týmů se poslední kolo povedlo nejlépe hokejistům Startu VD Luby, kteří v derby zápase pěkné úrovně porazili HC Horažďovice 8:6 a o jeden bod v tabulce přeskočili Sušici. Ta měla za soupeře největšího favorita na titul – TJ Drahonice. Domácí hokejisté svoji roli potvrdili, porazili Sušici vysoko 7:1 a zajistili si tak přebornický titul.

Drahonice – Sušice 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Vedoucímu týmu tabulky stačilo k uhájení prvního místa v tabulce uhrát se Sušicí remízový výsledek. Drahoničtí hokejisté ale neponechali nic náhodě. Od první minuty byli ve velké ofenzívě, měli převahu a stříleli i branky. Již v první třetině si vytvořili tříbrankové vedení a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto.

V náporu pokračovali domácí i ve druhé třetině. Výborně bruslili i kombinovali a své vedení navýšili již na 5:0. Sušice se snažila, ale proti rozjetému soupeři neměla tentokrát žádnou šanci. A když se sušičtí hokejisté do brankové příležitosti dostali, vždy je vychytal výborný gólman soupeře Horažďovský.

Stejně vypadala i závěrečná třetina, Drahonice vedly již 7:0, až v 58. minutě se trefil do černého i sušický František Ryšavý, kterému u branky asistoval Petr Šašek. Tato branka ale již domácí tým nemohla ohrozit. Drahoničtí se tak mohli o dvě minuty později radovat nejen z výhry, ale i z titulu přeborníka Strakonického okresu.

Branky: Procházka 2, Kropáč 2, Antoš, Matoušek, Bulka – Ryšavý. Rozhodčí: Vondráček, Krejčí, Kříž. Vyloučení: 9:11.

Luby – Horažďovice 8:6 (1:2, 5:2, 2:2)

Duel se hrál na zimním stadionu ve Strakonicích a měl dobrou sportovní úroveň. Zasloužila se o to obě mužstva. Hrál se rychlý hokej plný zvratů ve skóre, bohatý na branky. V závěru utkání došlo i na dvě boxerské vložky muže proti muži.

Skóre zápasu otevřel již ve druhé minutě David Vlček, Start vedl 1:0. Horažďovice ale již o pět minut později srovnaly Lukášem Sosnou, v závěru třetiny pak šly do vedení, když autorem branky byl Radek Sýkora.

Hostům se střelecky dařilo i v úvodu druhé třetiny, kdy gólmana Lub Krse překonal ve 23. minutě Lukáš Sosna a o minutu později i Finger, který zvyšoval již na 4:1 pro Horažďovice. V této chvíli to s lubským Startem vypadalo hodně špatně, na jeho vítězství by si určitě nikdo nevsadil. Nečekaný obrat ale nastartoval ve 28. minutě Jakub Topinka, který dopravil do sítě přihrávku Vlčka. O dvě minuty později propálil gólmana hostů Tábora Zahálka a na 4:4 srovnával vzápětí Martin Vlček, který důrazně dokončil průnik Maláta. Ve 35. minutě pak dokonal obrat ve prospěch Lub Šimek, který trefil přesně šibenici Táborovy branky, ve stejné minutě přidal další gól Malát a Luby vedly 6:4.

Ve třetí třetině ale začali náporem horažďovičtí hokejisté, kteří se dostali do hry po brance Panského. A když v čase 47:35 překonal Libora Krse Jílek, bylo znovu srovnáno, začínalo se znovu. Jenže Luby odpověděly vzápětí. Prakticky ve stejné minutě se prosadil Jakub Spurný a tentýž hráč v 52. minutě po vydařené souhře celého prvního útoku stanovil konečné skóre na 8:6.

Poté již narůstaly jen tresty na obou stranách v rámci vzájemných potyček. V 54. minutě si to rozdali u střídaček Martin Vlček s Kopeckým a v 56. minutě u lubské branky Pavel Hůla boxoval s Radkem Sýkorou a oba dva putovali předčasně do sprch.

Branky: Spurný 2, D. Vlček, Topinka, Zahálka, M. Vlček, Šimek, Malát – L. Sosna 2, Sýkora, Finger, Jílek, Panský. Vyloučení 11:7, z toho lubský Hůla a horažďovický Sýkora do konce utkání.

Výsledná tabulka

1. Drahonice⋌15 10 0  5 66:52 20
2. Cehnice⋌15  8 3  4 86:56 19
3. Horažďovice⋌15  6 2  7 61:63 14
4. Start Luby⋌15  6 1  8 72:67 13
5. Sušice⋌15  5 2  8 48:70 12
6. Katovice⋌15  5 0 10 60:89 10

Karel Šot