To se mezi TJ Start Luby a Katovicemi odehrálo na zimním stadionu v Klatovech a shodou okolností se jednalo o souboj o první místo průběžné tabulky.

Klatovští hokejisté (bílé dresy) přivítají Řisuty (hráči v modrém) doma 14. února. V Písku si zahrají o dva týdny dříve.
Je jasno. Hokejisté znají termíny odložených bitev proti Písku a Buldokům

Šťastnějším týmem byli hosté z Katovic, kteří si za těsnou výhru 4:3 odvezli oba mistrovské body a tím posílili naděje na konečné prvenství v soutěži. Jihočeský zástupce má aktuálně čtrnáct bodů, Luby jsou se ziskem deseti bodů druhé.

Hokejisté TJ Start Luby (na archivním snímku hráči v černočervených dresech) nestačili na Drahonice (v zeleném) 1:7.Hokejisté TJ Start Luby (na archivním snímku) nestačili na Katovice, s nimiž prohráli těsně 3:4.Zdroj: archiv Deníku

Bohužel, další týmy z Klatovska o víkendu nehrály. Horažďovice měly kvůli lichému počtu účastníků volno, hokejistům TJ Sušice v neděli nepřijel soupeř. Tentokráte to "nedaly dohromady" Drahonice. Ty se sice domácímu týmu předem omluvily a padly kontumačně, ale… soutěž trpí.

TJ Start Luby – TJ Sokol Katovice 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky:
Hynek Pikhart 2, Brousek - Kabele 2, Hradský, Dlouhý.
Rozhodčí: Jindra, Mach. Vyloučení: 4:8.

Vyrovnaný a bojovný zápas o čelo tabulky rozhodly dvě slepené branky hostů ve druhé třetině za vyrovnaného stavu 2:2. Lubům chyběli někteří hráči a tak odehrály tento duel prakticky jen na dvě pětky.

V brance navíc zaskočil za osvědčeného Lavičku dvacetiletý junior Jiří Brtník, který ovšem mezi tyčemi podal velice dobrý výkon.

Z archivu: Sušici (tmavé dresy) nepřijel soupeř.Z archivu: Sušici (tmavé dresy) nepřijel soupeř.Zdroj: archiv Deníku

Stejně tak i jeho spoluhráči si i přes porážku zaslouží uznání za předvedenou hru a nasazení. Hlavně pak ve třetí třetině měl domácí Start převahu a šance, ale na body to nestačilo. Jelikož gólman hostů Špiler kapituloval v této dvacetiminutovce pouze jednou, Katovice těsnou výhru udržely a odvezly si z Klatov dva cenné body.

Následující program (14. kolo) – sobota 15.15: TJ Sokol Katovice – TJ Sušice (zimní stadion Strakonice), neděle 14.45: HC Horažďovice – TJ Start Luby (zimní stadion Strakonice), TJ Drahonice má volno.

Autoři: Karel Šot, Martin Mangl

Fotbalista Ion Butnaru (na snímku vlevo vedle spoluhráče Ondřeje Chalupy) na prvním letošním tréninku Strakonic. Jeho pochroumané koleno drží a týmu chce na jaře pomoci.
Můj život se díky narození dcerky změnil o sto stupňů, říká fotbalista Butnaru