Pomohl jim k tomu kontumační výsledek z minulého kola, kdy do Klatov nepřijel Sokol Cehnice, i vydřená výhra v nedělním derby nad Horažďovicemi. Zápas v normálním čase skončil 2:2, ale v následných nájezdech se prosadili jen lubští střelci Spurný a Hrdlička. Start si tak ze Strakonic odvezl cenné dva body, na Horažďovice zbyl jen jeden, se kterým na 6. místě uzavírají tabulku.

Sušice je po třech kolech na 4. místě se 3 body, když tentokrát nestačila na ZS ve Strakonicích na Sokol Cehnice, se kterým prohrála až po velkém boji.

Cehnice – Sušice 6:4

Hned od začátku měli sušičtí hráči problém srovnat se s přísným metrem rozhodčího Vovčka. Čtyři přesilovky soupeře ale ubránili, z toho více než dvě minuty v oslabení 3 na 5. Inkasovali však následně při hře 5 na 5 po školáckých chybách a první třetinu prohráli hladce 0:3. Ve druhé ale hosté zlepšili pohyb i bruslení, domácí často faulovali, byli vylučováni a z toho Sušice těžila. Využila tři přesilovky, přidala navíc další gól a do třetí třetiny šla za nerozhodného stavu 4:4. Nadšení a odhodlání odvézt si nějaké body vydrželo v závěrečné třetině jen necelé čtyři minuty. Cehnice trestala další chybu v rozehrávce, vedla a čekala na další svoji šanci. Sušice hrála vabank, ale vyrovnání jí to nepřineslo. Zkušený soupeř si vedení pohlídal, navíc přidal ještě jednu branku a získal první tři mistrovské body.

Třetiny: 3:0, 1:4, 2:0. Branky a nahrávky Sušice: 24. Rendl (Vávrů), 30. Šmrha, 32. Košvanec (Ryšavý, Broža), 33. Vávrů (Broža)

Horažďovice – Luby 2:3 SN

K derby odjely Luby jen s 11 hráči, ale s výborným gólmanem Rücklem, který zaskočil za chybějícího Libora Krse. Horažďovičtí ve dvou předešlých kolech nebodovali a chtěli to napravit, ale nakonec se jim to nepovedlo. V první třetině byli domácí aktivnější a dravější, zaslouženě vedli brankou Panského. Luby však stačily do konce třetiny srovnat Spurným. Ve druhé třetině šli hosté do vedení, když Radek Pikhart těžil z chybného vyjetí horažďovického gólmana. V přesilovce ale Sýkora vrátil Horažďovicím naději – srovnal na 2:2. Závěrečná třetina byla hodně opatrná, nikdo nechtěl udělat chybu. Dvě minuty před koncem se domácím naskytla velká šance v podobě přesilové hry, ale lubský gólman Rückl změnu skóre nepřipustil. Zápas tak rozhodly ve prospěch Lub nájezdy.

Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0. Branky: Panský, Sýkora – Spurný, R. Pikhart.

Páté kolo se bude hrát na ZS ve Strakonicích.

Karel Šot