Podíleli se na nich zástupci Klatovska, hokejisté Startu VD Luby i TJ Sušice.

Sušice hrála ve Strakonicích derby s vedoucím HC Horažďovice. Nečekaně remizovala a získala cenný bod, který ji posunul již na čtvrtou příčku tabulky. Lubský Start hrál v Klatovech a zklamal své příznivce, když nečekaně prohrál s posledním Sokolem Katovice a v tabulce přeboru klesl na předposlední 5. příčku.

Horažďovice - Sušice 3:3 (2:1, 0:2, 1:0)

Favorizované Horažďovice byly od první minuty aktivnější. Hráči dobře bruslili i kombinovali, naopak hostující Sušice hrála s velkým respektem. Přes velký tlak se ale domácí nedokázali brankově prosadit. Soupeř ze Sušice se postupně zlepšoval a začal vyrovnávat hru. Zajímavá situace přišla v 9. minutě. Sušický František Ryšavý se dopustil útočného faulu, byl vyloučen. Domácí hráči ale početní výhody nevyužili, naopak sami inkasovali. Patrik Korál našel přesnou přihrávkou najíždějícího Štěpána Brožu, který ujel horažďovické obraně a svůj nájezd úspěšně zakončil. Vedení ale udržela Sušice jen dvě minuty, když v další následné přesilovce 5 na 3 srovnal na 1:1 horažďovický Miroslav Šrámek. Dvě minuty před první přestávkou se pak ještě gólově prosadil Martin Panský a domácí vedli 2:1.

Druhá třetina byla hodně vyrovnaná, ale vyzněla jasně pro hosty. Ve 27. minutě vyrovnal Dušan Feix, který po dlouhé přihrávce Radka Zahálky prostřelil horažďovického gólmana Ondřeje Kuncla a po něm na konci 37. minuty skóroval v přesilové hře Zdeněk Koryťák.

Jednogólové vedení mohla Sušice v úvodu třetí třetiny ještě navýšit, ale nepodařilo se jí to. Naopak domácí v polovině závěrečné třetiny srovnali na 3:3, když dobře chytajícího gólmana hostů Martina Šlaise překonal Miroslav Šrámek. Posledních deset minut bylo hodně napínavých, skóre se ale nezměnilo a soupeři se rozešli smírnou remízou.

Třetiny: 2:1, 0:2, 1:0. Branky: Šrámek 2, Panský - Broža, Feix, Koryťák. Rozhodčí: Vacek, Beneš, Gross. Vyloučení: 1:5.
Ziskem jednoho bodu si horažďovičtí hokejisté upevnili vedení v tabulce s 11 body a skóre 36:37. Sušice si polepšila, poskočila ziskem 8 bodů a skóre 30:43 na 4. příčku před Luby.

Luby - Katovice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Lubský Start se střetl se soupeřem již dvakrát a dvakrát vyhrál (6:4 a 9:3). Potřetí se mu to však nepovedlo. Katovicím vyšel začátek utkání, kdy využily hned první přesilovky, která se jim nabídla. Střelu po ledě tečoval Hynek a domácí gólman Krs byl bez šancí. Domácí se pak usilovně snažili o vyrovnání, ale jejich útočné akce byly příliš komplikované, postrádaly dravost a důraz v zakončení. Hosty navíc držel svými zákroky v šanci získat body i jejich gólman, který byl jejich jasnou jedničkou.

Pohledný hokej ani brankové šance nepřinesla ani druhá třetina. Katovice dobře bránily a lubští střelci navíc nedokázali využít ani dvou přesilových her 5 na 3. Byli to naopak znovu hosté z Katovic, kteří při vlastním oslabení 3 na 4 dokázali zásluhou Müllera vsítit další gól a vedli již 2:0.

Luby nastoupily do závěrečné části s odhodláním alespoň vyrovnat. Tlačily se do útoku, svého soupeře výrazně přehrávaly i přestřílely, ale brankově se dokázal prosadit jen Jakub Topinka, který zblízka překonal jinak bezchybného gólmana Katovic. Do konce utkání zbývalo osm minut, Luby stáhly hru na dvě pětky a v samém závěru odvolaly z branky i gólmana Krse, ale ani tento tah jim úspěch nepřinesl. Hosté těsnou výhru ubránili, odvezli si z klatovského zimního stadiónu nečekaně oba mistrovské body. V tabulce však Katovice zůstaly na posledním 6. místě se 6 body, Luby klesly na předposlední příčku, když zatím vybojovaly 7 bodů a skóre 43:40.

Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0. Branky: Topinka - Hynek, Müller.

V 10. kole, které bude v letošním roce poslední, se v sobotu 17. prosince hraje na ZS v Klatovech od 12.30 hodin derby Luby - Sušice. Na ZS ve Strakonicích se bude v sobotu od 17 hodin hrát utkání o čelo tabulky Horažďovice - Diorit Strakonice.