Lubští vedou tabulku kanadského bodování

Klatovsko – Hokejisté Lub sesadili z pozice lídra Horažďovice.

25.1.2012

Luby – Horažďovice 6:3 Foto: DENÍK/David Kojan

Třinácté kolo Strakonického hokejového přeboru mužů přineslo hodně sledované derby zástupců Klatovska mezi Startem VD Luby a HC Horažďovice. Hosté před zápasem vedli tabulku, Luby naopak po sérii porážek klesly na předposlední 5. příčku. Ve vzájemném souboji, který přinesl kvalitní hokej, zvítězil tentokrát lubský Start, a sesadil tak svého soupeře až na 3. příčku tabulky.

Další zástupce z Klatovska v přeboru, hokejisté TJ Sušice, odehráli svůj poslední mistrovský zápas sezony na domácím ledě. Po vyrovnaném utkání se nakonec radovali hosté, kteří v Sušici vyhráli a navíc se propracovali i do čela tabulky.

Sušice – Drahonice 1:3

Od úvodní minuty se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Jako první se gólově prosadili domácí hokejisté, kteří chtěli pokračovat ve vítězné sérii. V 6. minutě se tvrdou střelou prezentoval František Ryšavý, gólman Horažďovský nestačil reagovat, a Sušice vedla 1:0. Ve druhé třetině ale hosté přidali, získali mírnou územní převahu a měli i více gólových šancí. Na 1:1 srovnali ve 32. minutě Častoralem, do vedení 2:1 je pak vzápětí poslal Brejcha. Výhru mohly Drahonice v prostřední třetině ještě pojistit, ale nařízené trestné střílení skvěle chytající domácí výtečný Martin Šlais s přehledem zlikvidoval. Vyrovnat mohl na druhé straně domácí Petr Lemberger, který se po přihrávce Martina Vávrů dostal sám před hostujícího gólmana, ale svůj blafák nedokázal úspěšně zakončit. V závěrečné třetině se hra přitvrdila, hodně se vylučovalo a domácí Sušice se marně snažila o vyrovnání. V 57. minutě pak přišel v přesilové hře rozhodující třetí gól hostů, který stanovil konečný výsledek.

Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1. Branky: Ryšavý – P. Brejcha 2, Kabát. Rozhodčí: Štěrba, Svoboda, Mergl. Vyloučení: 9:12. Diváků: 70.

Luby – Horažďovice 6:3

Hosté přijeli do Klatov jako favorité, ale čekal na ně těžký soupeř, který v letošním novém roce sice ještě nebodoval, ale špatný hokej rozhodně nehrál. Lubští hokejisté to potvrdili i v tomto derby, které nakonec dokázali vyhrát.

Od první do poslední minuty se hrál rychlý útočný hokej s řadou vyložených šancí na obou stranách. Nechybělo nasazení ani vynikající zákroky obou brankářů. Skóre otevřel v 9. minutě domácí kanonýr Petr Malát, ale ve druhé třetině hosté výsledek otočili ve svůj prospěch. Na 1:1 srovnával ve 27. minutě Lukáš Sosna, vzápětí se trefil Tomáš Jílek a Horažďovice vedly 2:1. Luby však zabojovaly, Kamil Pikhart nejdříve srovnal na 2:2, před koncem třetiny dorážkou poslal domácí do vedení Jakub Spurný. Dramatický souboj ve třetí třetině pokračoval. Ve 44. minutě hosté srovnali na 3:3 a začínalo se znovu od nuly. Hosté měli pak několik slibných příležitostí, ale domácí gólman Krs Luby podržel, čímž dal základ následnému úspěchu. Jeho spoluhráči se rozstříleli a výborného Tábora v brance hostů postupně překonali Kašpar a dvakrát Radek Pikhart.

V tabulce sice zůstaly Luby na předposlední 5. příčce, ale dotáhly se těsně za Sušici. Porážka odsunula horažďovické hokejisty z vedoucího místa na 3. příčku a boj o přebornický titul bude ještě hodně dramatický.

Třetiny: 1:0, 2:2, 3:1. Branky: R. Pikhart 2, Malát, Spurný, Kašpar, K. Pikhart – Jílek 2, L. Sosna. Rozhodčí: Pressl, Adamec, Peksa.

6. Katovice ⋌ 52:77   8

V kanadském bodování strakonického přeboru vede lubský Petr Malát s 27 body, na 2. místo se propracoval jeho spoluhráč Radek Pikhart s 22 body, 3. místo s 21 body patří Milanu Müllerovi z Katovic a dalšímu lubskému hráči, Jakubu Spurnému. Nejvýše z horažďovických hráčů je hodnocen Lukáš Sosna (17 bodů). Nejlépe hodnoceným hráčem TJ Sušice je František Ryšavý, který nasbíral 13 bodů.

V dalším kole, které se hraje 4. února jen na zimním stadionu ve Strakonicích, se střetne Sušice se Sokolem Cehnice, Katovice hostí Horažďovice a Luby čeká vedoucí celek tabulky TJ Drahonice.

Karel Šot

25.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

Andrea Nushartová (uprostřed) vyhrála na zimním poháru Čechy 11letých plavců závod na 100 m prsa.

Andrea Nushartová je na prsařské stovce mezi 11letými nejlepší v ČR

Domažlicko a Klatovsko musí přeladit příjem HD kanálů České televize

Klatovy – V předehrávce 23. kola 2. ligy, skupiny Střed nestačili v úterý hokejisté Klatov na Moravské Budějovice a po dvou výhrách si doma připsali porážku 2:4.

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Západní Čechy – Tradice se díky Deníku rozšířila na 600 míst v celé republice.

Myslív – Jako kdyby se tam nastěhovali čerti, to v sobotu vypadalo na faře v Myslívě. Naštěstí andělé s Mikulášem měli celou situaci pod kontrolou.