Lubští vedou tabulku kanadského bodování

Klatovsko – Hokejisté Lub sesadili z pozice lídra Horažďovice.

25.1.2012

Luby – Horažďovice 6:3 Foto: DENÍK/David Kojan

Třinácté kolo Strakonického hokejového přeboru mužů přineslo hodně sledované derby zástupců Klatovska mezi Startem VD Luby a HC Horažďovice. Hosté před zápasem vedli tabulku, Luby naopak po sérii porážek klesly na předposlední 5. příčku. Ve vzájemném souboji, který přinesl kvalitní hokej, zvítězil tentokrát lubský Start, a sesadil tak svého soupeře až na 3. příčku tabulky.

Další zástupce z Klatovska v přeboru, hokejisté TJ Sušice, odehráli svůj poslední mistrovský zápas sezony na domácím ledě. Po vyrovnaném utkání se nakonec radovali hosté, kteří v Sušici vyhráli a navíc se propracovali i do čela tabulky.

Sušice – Drahonice 1:3

Od úvodní minuty se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Jako první se gólově prosadili domácí hokejisté, kteří chtěli pokračovat ve vítězné sérii. V 6. minutě se tvrdou střelou prezentoval František Ryšavý, gólman Horažďovský nestačil reagovat, a Sušice vedla 1:0. Ve druhé třetině ale hosté přidali, získali mírnou územní převahu a měli i více gólových šancí. Na 1:1 srovnali ve 32. minutě Častoralem, do vedení 2:1 je pak vzápětí poslal Brejcha. Výhru mohly Drahonice v prostřední třetině ještě pojistit, ale nařízené trestné střílení skvěle chytající domácí výtečný Martin Šlais s přehledem zlikvidoval. Vyrovnat mohl na druhé straně domácí Petr Lemberger, který se po přihrávce Martina Vávrů dostal sám před hostujícího gólmana, ale svůj blafák nedokázal úspěšně zakončit. V závěrečné třetině se hra přitvrdila, hodně se vylučovalo a domácí Sušice se marně snažila o vyrovnání. V 57. minutě pak přišel v přesilové hře rozhodující třetí gól hostů, který stanovil konečný výsledek.

Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1. Branky: Ryšavý – P. Brejcha 2, Kabát. Rozhodčí: Štěrba, Svoboda, Mergl. Vyloučení: 9:12. Diváků: 70.

Luby – Horažďovice 6:3

Hosté přijeli do Klatov jako favorité, ale čekal na ně těžký soupeř, který v letošním novém roce sice ještě nebodoval, ale špatný hokej rozhodně nehrál. Lubští hokejisté to potvrdili i v tomto derby, které nakonec dokázali vyhrát.

Od první do poslední minuty se hrál rychlý útočný hokej s řadou vyložených šancí na obou stranách. Nechybělo nasazení ani vynikající zákroky obou brankářů. Skóre otevřel v 9. minutě domácí kanonýr Petr Malát, ale ve druhé třetině hosté výsledek otočili ve svůj prospěch. Na 1:1 srovnával ve 27. minutě Lukáš Sosna, vzápětí se trefil Tomáš Jílek a Horažďovice vedly 2:1. Luby však zabojovaly, Kamil Pikhart nejdříve srovnal na 2:2, před koncem třetiny dorážkou poslal domácí do vedení Jakub Spurný. Dramatický souboj ve třetí třetině pokračoval. Ve 44. minutě hosté srovnali na 3:3 a začínalo se znovu od nuly. Hosté měli pak několik slibných příležitostí, ale domácí gólman Krs Luby podržel, čímž dal základ následnému úspěchu. Jeho spoluhráči se rozstříleli a výborného Tábora v brance hostů postupně překonali Kašpar a dvakrát Radek Pikhart.

V tabulce sice zůstaly Luby na předposlední 5. příčce, ale dotáhly se těsně za Sušici. Porážka odsunula horažďovické hokejisty z vedoucího místa na 3. příčku a boj o přebornický titul bude ještě hodně dramatický.

Třetiny: 1:0, 2:2, 3:1. Branky: R. Pikhart 2, Malát, Spurný, Kašpar, K. Pikhart – Jílek 2, L. Sosna. Rozhodčí: Pressl, Adamec, Peksa.

6. Katovice ⋌ 52:77   8

V kanadském bodování strakonického přeboru vede lubský Petr Malát s 27 body, na 2. místo se propracoval jeho spoluhráč Radek Pikhart s 22 body, 3. místo s 21 body patří Milanu Müllerovi z Katovic a dalšímu lubskému hráči, Jakubu Spurnému. Nejvýše z horažďovických hráčů je hodnocen Lukáš Sosna (17 bodů). Nejlépe hodnoceným hráčem TJ Sušice je František Ryšavý, který nasbíral 13 bodů.

V dalším kole, které se hraje 4. února jen na zimním stadionu ve Strakonicích, se střetne Sušice se Sokolem Cehnice, Katovice hostí Horažďovice a Luby čeká vedoucí celek tabulky TJ Drahonice.

Karel Šot

25.1.2012 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ ODTAHOVÉHO VOZIDLA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: řidičský průkaz sk. C + profesní průkaz (možnost zajištění), Osobní schůzku nutno sjednat telefonicky - Aleš Kopečný 776 566 767, 777 605 400. Pracoviště: Aleš kopečný - pracoviště, 339 01 Klatovy 1. Informace: Aleš Kopečný, +420 776 566 767.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 15 000 Kč

Pomocníci v kuchyni POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI/POMOCNÝ KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍ DOBA: od 6:00 hodin, pondělí - pátek, NABÍZÍME: stravu zdarma , Kontakt: Pressl Miroslav, tel.: 724 032 468, VOLAT POUZE po-pá od 11:00 - 17:00h.. Pracoviště: Miroslav pressl, Rozvojová zóna, č.p. 509, 340 21 Janovice nad Úhlavou. Informace: Miroslav Pressl, +420 724 032 467.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Sklenář, malíř skla 16 000 Kč

Sklenáři SKLENÁŘI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: SOLODOOR a.s., Nádražní 166,Sušice, Nádražní č.p. 166, Sušice II, Kontaktní osoba: Iveta Havlová tel.601056278,, e-mail: gerykova@solo.cz, Požadavky: výuční list ve sklářském či technickém oboru, praxe v oboru min. 1 rok výhodou, orientace v technologických postupech výroby, schopnost číst technické výkresy, odpovědnost, samostatnost, spolehlivost., Způsob prvního kontaktu: e-mailem, telefonicky., Zaměstnanecké výhody: Po ukončení doby určité možnost prodloužení na dobu neurčitou, náborový příspěvek 10 000 Kč, dotované stravování, příspěvek na dopravu do zaměstnání, až 25 dní dovolené, slevy na kulturní a sportovní akce.. Pracoviště: Solodoor a.s., nádražní 166,sušice, Nádražní, č.p. 166, 342 01 Sušice 1. Informace: Lena Yvona Geryková, +420 601 056 503.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 14 181 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol UČITEL/KA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14181 kč, mzda max. 18491 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Hartmanice 95, 34201 Sušice 1, Požadavky: málo třídní škola, učitelství 1.stupeň ZŚ, Kontaktní osoba: Mgr. Bc. Olga Kašíková tel777852038, e-mail : reditel@zshartmnice.cz , Způsob prvního kontaktu: osobně ZŠ Hartmanice, každý pracovní den od 8:00 -12 hodin, e-mailem, telefonicky každý den, 8-22 hodin.. Pracoviště: Základní škola hartmanice, 342 01 Sušice 1. Informace: Lenka Nohová, +420 724 162 612.

Michal Straka.

Klatovy zlepšily výkon. Na výhru to ale znovu nestačilo

Klatovy doma znovu prohrály. Špatný výkon, zlobil se Straka

Sušice hraje v sobotu ve Starém Plzenci

Sušice – První zápas v nové sezoně I. A třídy zvládli fotbalisté Sušice tak z poloviny. Na domácím stadionu remizovali s Kaznějovem 2:2. Bonusový bod navíc si připsali po výhře na penalty.

Silniční Král Šumavy se blíží. Tak co, pojedete?

Klatovsko – Už jen týden zbývá do startu pětadvacátého ročníku cyklistické vytrvalostní jízdy Author Král Šumavy ROAD, kterou příští sobotu 25. srpna pořádá Triatlon Klub Klatovy.