Bodovali v něm i naši zástupci. Luby porazily v derby zápase Horažďovice a odpoutaly se ode dna tabulky, hokejisté Sušice doma vedli nad Radomyšlí 3:0, ale nakonec soupeř stačil zápas zremizovat na 4:4.

Horažďovice - Luby 5:7 (2:2, 3:3, 0:2). Na strakonickém zimním stadionu byla první třetina hodně vyrovnaná, skončila nerozhodně 2:2, když za Luby skóroval Pavel Hůla a Topinka. Za domácí Horažďovice ale vždy dokázal srovnat skóre jejich nejlepší útočník Ondřej Blovský. Ve druhé třetině si lubský Start vytvořil slibné tříbrankové vedení zásluhou úspěšných střelců Šimka, Radka Pikharta a Jana Hůly, ale vzápětí ho trestuhodně ztratil. Poslední třetina začínala za nerozhodného stavu 5:5, ale brzo po jejím začátku se v přesilovce trefil Pavel Hůla a vzápětí i Malát, Luby vedly 7:5 a své vedení udržely, i když soupeř měl rovněž gólové příležitosti. Ty však zneškodnil lubský gólman Krs.

Sušice - Radomyšl 4:4 (1:0, 2:0, 1:4). Domácí hokejisté měli zápas rozehraný jasně na vítězství, ale nezvládli ho v závěru takticky. Soupeř toho využil, odvezl si ze Sušice cennou remízu. Skóre otevřel Luboš Pokrorný po asistenci Petra Lembergera. Na 2:0 zvyšoval ve 24. minutě po pěkné akci Zahálky a Kolára Petr Šašek. A když ve 37. minutě zvyšoval po samostatné akci domácí Štěpán Broža již na 3:0, tak se zdálo, že je rozhodnuto. Jenže ve třetí třetině to bylo všechno jinak. Soupeř přidal, domácí chybovali a také inkasovali. Luboš Pokorný sice ještě vykřesal naději ve 47. minutě, když po přihrávce P. Šaška zvyšoval na 4:2 pro Sušici, ale pak se trefovali jen hráči Sokola Radomyšl. Dotáhli to na remízu. Přihlíželo 80 diváků.

V dalším kole tohoto přeboru se hraje v sobotu 14. listopadu ve Strakonicích dvojzápas Drahonice - Sušice (v 15.00) a Katovice - Horažďovice, v neděli 15. listopadu pak hrají doma na ZS v Klatovech Luby s Dioritem Strakonice. Začíná se ve 14.15 hodin.

Hokejisté TJ Sokol Malá Víska vytvořili v dalším kole regionálního přeboru Tachovska několik rekordů této soutěže. Umožnil jim to poslední tým tabulky, HC Stříbro 06, který přijel k zápasu do Klatov jen s deseti hráči. Proti slabému soupeři si maloveští hokejisté s chutí zastříleli. Nejrychlejší gól vstřelil již ve dvanácté sekundě Chalupa, nejvíce se střelecky prosadil Jan Fišar, autor šesti branek. Další vyhlášený střelec, Jiří Kobzík, sice neskóroval, ale se čtyřmi asistencemi opět vytvořil rekord této soutěže, kde navíc konečný výsledek je zatím rovněž rekordní.

Malá Víska - Stříbro 06 18:3 (7:1, 4:2, 7:0). Branky Malé Vísky: Fišar 6, Kotěšovec 3, Chalupa a Jiří Papoušek 2, Král, Bělík, Nauš, Kosohorský, Šimsa po 1.

Nyní budou mít maloveští hokejisté volno, doma (na ZS v Klatovech) se představí až 28. listopadu od 12.00 hodin proti HC Mariánské Lázně. (š)