Okula přijela k zápasu s minimálním počtem hráčů, se silami vydržela pouze první třetinu. Hokejisté Lub pak ovládli hru, zvítězili rekordně 16:2. Byl to pro ně poslední mistrovský zápas sezony 2008/2009, v tabulce okresního přeboru obsadí s největší pravděpodobností bronzovou příčku. Okulu Nýrsko, ale i další týmy přeboru čeká odehrát ještě zápasy 19. a 20. kola.

SKP Okula Nýrsko - Start VD Luby 2:16

V první třetině bylo oslabené Nýrsko rovnocenným soupeřem vysoce favorizovanému Startu a svým nasazením dlouho nepouštělo lubské útočníky do zakončení. V 9. minutě se dokonce ujalo Sedláčkem vedení 1:0, ale to vydrželo jen do 13. minuty, kdy srovnal stav na 1:1 Radek Pikhart. Stejný hráč pak o minutu později poslal Luby do vedení, vzápětí na 3:1 pro Luby zvyšoval Topinka. Okula však nesložila zbraně, zásluhou Sedláčka, snížila na 2:3. To však bylo ze strany domácích hokejistů vše.

Poté již branky stříleli pouze lubští hráči. V 18. minutě zkompletoval svůj hattrick Radek Pikhart, těsně před přestávkou potrestal chybu nýrské obrany David Janoušek, zvyšoval na 5:2. Ve druhé třetině se gólově prosadili i lubští beci. Dvakrát překonal brankáře Okuly Podhůrského Radek Krs, jednou Jan Hůla, svoji první branku v tomto zápase přidal i Malát. Ten byl při chuti zejména v poslední třetině, ve které přidal další tři branky a stal se nejlepším střelcem tohoto duelu.

Nýrští hráči v závěrečné třetině již evidentně bruslařsky nestačili na svého soupeře, který měl možnost točit tři útoky a dvě obrany, narůstající brankové skóre na úkor Nýrska toho bylo dokladem.

Třetiny: 2:5, 0:4, 0:7. Vyloučení: 8:5. Rozhodčí: Josef Pressl, Karel Janda. Branky: Sedláček 2 – Malát 4, R. Pikhart 3, Topinka 2, R. Krs 2, J. Hůla 2, Janoušek 2, Příborský.