HC Chrudim – SHC Klatovy 4:1. Úvodní střelu Semoráda ještě brankář Štelmach s námahou vyrazil, po 97 vteřinách hry jej ale po nahrávce Žáka ukázkově „vymotal“ Buchal a otevřel skóre. Chvíli poté byl vyloučen Černý, ale Semorád v jasné pozici rozvlnil jen boční síťku a bohužel platilo staré a otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. V pokračujícím oslabení vypíchli hosté na modré puk, Maxa se Strakou jeli sami dva na Němce a Jiří Maxa zužitkoval nabídku Michala Straky ke srovnání skóre. Nerozhodný stav trval jen do osmé minuty, kdy po krásném uvolnění Vyskočila vybídl Král ke skórování Valka. A za tři minuty bylo po akci Stavenského ještě veseleji (3:1). V 15. minutě mohl přidat čtvrtý úspěch Chrudimi Beránek, nájezd mu ale zneškodnil betonem Štelmach.

Hned v úvodu druhé části se Západočechům naskytla minutová přesilovka o dva hráče, prakticky se však vůbec nedostali k ohrožení Němcovy svatyně. V dalším průběhu domácí bezpečně kontrolovali hru.

Do závěrečné třetiny stáhli Chrudimští sestavu na tři formace a opět si vytvořili tlak. Stav se měnil hned ve 42. minutě, kdy se při přesilovce čtyři na tři napřáhl na modré Fejgl a padajícím obráncem tečovaný puk zapadl do sítě. Za šest minut měl na své hokejce pátou branku Klejna, s ležícím Štelmachem ale přehodil i břevno. Zápas se dohrával za velkého tlaku Východočechů, bohužel šance zůstávaly nevyužity. V 50. minutě trefil Král levou tyč. O čtyři minuty později již místní fandové zvedali ruce nad hlavy po střele Vyskočila a dorážce Valka, puk ale brankovou čáru nepřešel a chvíli poté orazítkoval v nájezdu Valko jen břevno již překonaného Štelmacha.