HC BAK Trutnov – SHC Klatovy 5:3

Hosté, kterým kromě Topinky chyběl i nejlepší střelec Uhlík, od začátku domácí přitlačili a výsledkem byla obrovská šance Tulačky. Trutnovský gólman Jeschke ale jeho střelu rybičkou zlikvidoval. Tlak Klatov přinesl ovoce v 9. minutě, kdy je střelou od modré při signalizovaném vyloučení domácího hráče poslal do vedení Špaček. Hosté se z vedení ale dlouho neradovali. Ve 12. minutě stál na konci rychlého protiútoku Tomáš Půlpán a poslal puk pod břevno Sochůrkovy branky. Herní převahu měli ale stále Klatovští, kteří si ve 14. minutě po teči Beneše vzali vedení zpět.

Velkou šanci na vyrovnání odmítl hned ve 2. minutě druhé třetiny Tomáš Půlpán, když neproměnil trestné střílení nařízené po faulu Houfka. Domácí se dostávali k zakončení častěji než v první třetině, Sochůrek ale všechny jejich pokusy kryl. Hosté ve 33. minutě dostali po Fedulově faulu kolenem výhodu pětiminutové přesilovky, kterou ale nevyužili a ukončili ji faulem Špačka. Diváky v závěru třetiny dostal do varu hlavně pěstní souboj domácího Abraháma a hostujícího Slavíka.

Ve třetí části se střídaly útoky na obou stranách. Centimetry chyběly v 50. minutě střele hostujícího Vracovského, která skončila na tyči Jeschkeho branky. To na druhé straně po protiútoku si Tomáš Půlpán místo mezi Sochůrkovými betony našel a vyrovnal na 2:2. O chvíli později mohli jít domácí do vedení, Sochůrek si ale se samostatným nájezdem Konečného poradil. V 54. minutě se poprvé v klatovském dresu zapsal mezi střelce Kružík a hosté znovu vedli. Ale ještě než se stačili doradovat z gólu, bylo vyrovnáno. Přesnou střelou švihem propálil vyjetého Sochůrka Chytráček. Další ránu zasadil Klatovům tři minuty před sirénou Ukhin, který po chybě jednoho z obránců zakončil své sólo gólovým blafákem. Hosté v samém závěru zkusili power-play, místo vyrovnání ale dovršil domácí Tomáš Půlpán hattrick.

„Odehráli jsme velmi dobře první třetinu, měli jsme v ní velkou převahu, ale nebyli jsme až tak produktivní. Ve druhé třetině jsme promarnili pětiminutovou přesilovku, ale do třetí třetiny jsme šli s jednogólovým náskokem a věřili jsme ve vítězství. Nepochopitelně po individuálních chybách jsme však utkání ztratili. Doufám, že to pro hráče bude ponaučením, hlavně pro play-off, protože takto lehkovážně se nedá konec zápasu odehrát," byl ze závěru střetnutí rozladěn klatovský trenér Pavel Vostřák.

Třetiny: 1:2, 0:0, 4:1. Branky a nahrávky: 12. T. Půlpán (Beneš, Chytráček), 50. T. Půlpán (Abrahám), 55. Chytráček (P. Beneš), 58. Ukhin (Píša), 60. T. Půlpán – 9. Špaček (Vracovský, M. Beneš), 14. M. Beneš (Pacanda, Kružík), 54. Kružík (Slavík, Pacanda). Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Ovsík. Vyloučení: 6:7, navíc Fedulov (TRU) 5 min + OK. Využití: 0:0. Diváci: 300.

SHC Klatovy: Sochůrek (Zeman) – Špaček, Kubík, Slavík, Houfek, Kaňák, Marcel, Hlaváček, Prokop – Švarc, Pacanda, Vracovský, Kružík, Beneš, Tulačka, Vavřička, Kokoška, Presheva.

Ostatní výsledky: Sokolov – Bílina 3:2, Klášterec nad Ohří – Děčín 3:2sn, Řisuty – Vrchlabí 5:6, Jablonec nad Nisou – Kobra Praha 2:1p.

1. HC Kobra Praha⋌32 21 1 4  6 147:100 69
2. HC Vlci Jablonec n. N.⋌32 16 9 0  7 140:106 66
3. SHC Klatovy⋌33 19 2 2 10 134:104 63
4. HC Vrchlabí⋌32 16 2 3  11 153:110 55
5. HC Klášterec n. Ohří⋌32 15 3 2 12 128:119 53
6. HC Trutnov⋌33 10 5 7 11  107:105 47
7. HC Řisuty⋌33 12 2 2 17 124:132 42
8. HC Děčín⋌32 10 3 5 14 104:119 41