První přípravné utkání na novou druholigovou sezonu, které sehráli na ledě Sokolova, hokejisté Klatov nezvládli. V zápase dvou týmů, za něž nastoupila řada mladých hráčů, byli domácí mnohem lepší a hostům nasázeli osm branek.

HC Sokolov – HC Klatovy 8:3

Třetiny: 1:1, 4:2, 3:0. Branky a nahrávky: 7. Dobřemysl (Veverka, Soukup), 24. Magula (Dobřemysl), 27. Cimburek (Kopkaš, Sopr), 32. Sopr (Cimburek, Kopkaš), 35. Račanský (Louthan, Kalousek), 48. Veverka (Dobřemysl, Soukup), 60. Kopkaš, 60. Louthan (Magula, Kašpar) - 2. Kuželík (Geltner), 25. Dorňák (Polák), 37. Kuželík.
Rozhodčí: Florián - Havelec, Fiala. Vyloučení: 9:10 z toho Dobřemysl, Soukup (SOK) 2+2 - Holub (KLT) 10. min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 280. Střely na branku: 28:20.

Hosté, kteří se museli obejít bez zkušených Straky a Maxy, začali lépe a již ve 2. minutě prostřelil Schafhauserovy betony Kuželík. Domácí však dokázali brzy po pěkné kombinaci odpovědět. Po změně stran šel Sokolov do vedení, ale Klatovy ještě odpověděly přesnou střelou Dorňáka. Po 2 minutách však zužitkoval přečíslení sokolovský Cimburek – 3:2. V polovině zápasu vystřídal v hostující kleci Ježe Tvrdík, ale neprůstřelnost udržel jen 13 vteřin, pak ho z úhlu prostřelil Sopr. Brzy poté přidal další gól Račanský, ale ještě před odchodem do šaten po pěkné individuální akci snížil Kuželík. V poslední části hry měli Sokolovští velký tlak, ale Tvrdík jejich střelám odolával až do 48. minuty, kdy neměl šanci proti ráně Veverky. Klatovanům se vůbec nepodařila poslední minuta, kdy inksovali hned dvakrát během několika vteřin, a odjeli tak s debaklem.

Trenéra zklamal vlažný přístup týmu

Hodně zklamaný byl po porážce klatovských hokejistů v Sokolově jejich trenér Pavel Čuban. „Tak vysokou porážku jsm nečekal. Na domácích byla vidět mnohem větší chuť do hry, my jsme byli vlažní. Věřím, že proti Písku to bude z naší strany úplně jiný výkon. Jinak udělám radikální řez,“ řekl Deníku zklamaný kouč, který se k zápasu více nechtěl vyjadřovat.

Do Písku zajíždějí Klatované v pátek 22. srpna. Zápas začíná v 18.00 hodin. Domácímu publiku se Čubanovi svěřenci představí v neděli 24. srpna od 16.30 hodin, kdy hostí v odvetě Sokolov. Ve středu 3. září klatovským hokejistům oplatí návštěvu Písek.

Do mistrovského kolotoče klatovští druholigoví hokejisté naskočí na domácím ledě v neděli 14. září od 17.00 hodin v duelu proti Nymburku.