Celek z třetího místa tabulky, IHC Písek, přivítali v neděli na domácím ledě druholigoví hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy. Krok se soupeřem však domácí dokázali držet pouhou jednu třetinu, ve druhé Písek odskočil na rozdíl dvou branek a v závěrečné třetině pak pojistil svoje vítězství další trefou.

Domácí začali dobře a hned v úvodu nejprve Švík a pak Setikovský prověřili připravenost píseckého gólmana. Ale ve 4. minutě se potvrdilo heslo Nedáš – dostaneš a hosté otevřeli skóre střelou Hovory. Uběhlo však pouhých 30 vteřin a domácí dokázali stav utkání srovnat. To když se po skrumáži před píseckým gólmanem nejlépe zorientoval Švík.

Následné domácí přesilovky nedokázali Klatovští využít, což opět nahrálo soupeři. Osm vteřin poté, co se písecký hráč vrátil z trestné lavice, si nahráli Ježek s Míkou a Burkoň se postaral o to, že na začátku osmé minuty opět Písek vedl. Na začátku 13. minuty domácí využili přesilovky a Fiala vyrovnal na 2:2.

Do druhé třetiny vstoupili domácí přesilovkou, ale nedokázali se střelecky prosadit. Ve 23. minutě se po skrumáži před píseckou svatyní nejlépe zorientoval Holub, ale ve svém pokusu překonat gólmana Pinkase nebyl dost důrazný. O minutu později zahrozili hosté a autor první branky Hovora prověřil připravenost domácího gólmana Ježe.

O pár vteřin později nevyužili domácí přesilovky, byli to naopak hosté, konkrétně Vondřich, kdo vyrazil nikým nebráněn proti Tvrdíkovi. Pak ale přišla 25. minuta a domácí gólman Jež musel kvůli zranění svalu opustit svatyni a vystřídal jej Martin Tvrdík. Ve 27. minutě neproměnil tutovku Dorňák, na druhé straně prověřil Tvrdíka opět Vondřich. Ve 30. minutě využil písecký Hovora toho, že jej neobsadili klatovští obránci a přidal třetí branku Písku. Na 2:4 navýšili svůj náskok hosté o pouhých pět minut později, to když překonal gólmana Tvrdíka Kica.

Také závěrečnou třetinu začali domácí přesilovkou, ale ani tentokrát jí nedokázali využít. Klatované ve svaze dotáhnout se na soupeře znervózněli, špatně si nahrávali a nedokázali se důrazně prosadit ve střelách na bránu. Ani hosté ale nebyli pasivní a ještě několikrát během závěrečné dvacetiminutovky prověřili gólmana Tvrdíka. Na konečných 2:5 upravil skóre ve 49. minutě písecký Ježek a bylo rozhodnuto.

SHC Maso Brejcha Klatovy - IHC Komterm Písek 2:5

Třetiny: 2:2, 0:2, 0:1. Branky: 5. Švík (Straka, Hobl), 13. Fiala (Kocman) – 4. Hovora (Bláha), 8. Burkoň (Míka, Ježek), 30. Hovora (Bláha, Burkoň), 35. Kica (Míka, Svoboda), 49. Ježek (Svoboda, Burkoň). Vyloučení: 6 (+ 10 minut – Švík):9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Florian – Gerát, Sentenský. Diváků: 735.