Jako by jim na závěr základní části třetí nejvyšší domácí soutěže došel dech. A to doslova. Hokejisté Klatov ve středečním 37. kole druhé ligy prohráli na domácím ledě s pražskou Kobrou 2:5.

Celkově klatovští mladíci neuspěli již popáté v řadě. Na výhru dokonce čekají od 12. ledna, kdy porazili Trutnov 2:1 po prodloužení. Čekání na vítězství za plný počet bodů se dokonce protáhlo ještě o dalších devět dní. Výhra 8:5 v Mostě se totiž datuje už ke 3. lednu.

Středeční utkání nezačaly Klatovy dobře. Po deseti minutách díky trefám hostujících borců Ryzáka se Šťastným ztrácely dvě branky. Dílčím výsledkem 0:2 také skončila úvodní část bojovného utkání. Ve druhé periodě došlo ke snížení. Autorem kontaktní branky byl v čase 22:08 Marek Princl.

Jenomže to bylo na dlouhou dobu ze strany domácích vše. Úřadovat začala naopak opět Kobra, která dvěma góly na začátku třetí třetiny navýšila svůj náskok již na 4:1. Kapku naděje sice v 57. minutě vykřesal David Roubal, ale branka Šmrhy o minutu později klatovským hráčům definitivně zlomila vaz.

„Zápas jsme opět nezvládli, ale tentokrát si myslím, že výkon byl o poznání lepší než ten předešlý doma s Nymburkem,“ uvedl klatovský trenér Michal Straka. „Pořád ale opakujeme ty stejné chyby, máme stále spoustu laciných ztrát v obraně, děláme tam zkrátka chyby, které soupeř dokáže využít. Navíc proti Kobře jsme neproměnili celou řadu příležitostí,“ dodal smutný trenér hokejistů Klatov Michal Straka.

Ilustrační fotografie.
Na Srní hledali německou běžkařku

SHC Klatovy - HC Kobra Praha 2:5

Třetiny: 0:2, 1:0, 1:3. Branky a nahrávky Klatov: 23. Princl (Kolda), 57. David Roubal (Rubner). Sestava Klatov: Čech (Beran) – Šiller, Staněk, Slavík, Leština, Houfek, Sysel – Rubner, Reitspies, Matiášek, Michel, Tulačka, David Roubal, Uhlík, Kolda, Josef Roubal, Princl. Trenéři: Michal Straka, Ivan Vlček. Příští zápas – sobota 17.00: SC Kolín – SHC Klatovy.