Klatovští do hlavního města odjeli ve značně improvizované sestavě. Trenérům chybělo hned několik hráčů, ale šanci ukázat se dostali jiní. Hlavně mladíci. „Měli jsme hodně absencí, takže hrálo deset juniorů z Klatov nebo z Plzně,“ poznamenal po zápase v klubovém rozhovoru Ivan Vlček, asistent trenéra.

Klatovští hokejisté (v bílém) padli na Kobře.Klatovští hokejisté (v bílém) padli na Kobře.Zdroj: Jindřich Schovanec

Toho mrzel asi jen nevydařený závěr utkání, ve kterém domácí Kobra díky Šťastnému s kapitánu Bříškovi, dvěma nejproduktivnějším borcům týmu, definitivně překlopila misky vah na svou stranu. „Prohrávali jsme 0:2, ale dokázali srovnat. Pak to bylo 3:2, a zase 3:3. Závěr nám ovšem nevyšel. Power-play ani předchozí inkasovaná branka na 4:3,“ smutnil Vlček, ale pak chválil. „Mančaftu se nedá nic vytknout, kluci hráli dobře,“ doplnil k hodnocení.

Klatovští hokejisté (v bílém) padli na Kobře.
Klatovští hokejisté prohráli na ledě Kobry, domácí rozhodli v závěru

Klatovskému týmu k bodům nepomohly ani dvě branky mladíka Aleše Kosnara, jeho vůbec premiérové v dresu áčka. „Jsem za góly samozřejmě moc rád, ale mrzí mě, že jsme nevyhráli. Chutnalo by to víc,“ řekl Aleš Kosnar po zápase ve videorozhovoru pro klubový web.

„Jinak to byl slušný zápas. Hrálo se nahoru dolů. Ke konci jsme měli smůlu, když Houďas (Dominik Houdek – pozn. autora) zlomil hokejku a my z toho dostali gól,“ litoval talentovaný mladík ze sportovně založené rodiny definitivní pojistky tříbodového vítězství domácího hokejového celku.

Mladší žáci porazili Tábor 8:4, jejich starší kolegové podlehli stejnému soupeři po dramatickém boji těsně 3:4.
Hokejoví mladíci oškubali jihočeské Kohouty, nasypali jim osm fíků