HC Děčín – SHC Klatovy 1:4


Na děčínském ledě, kde se jim dlouhodobě nedaří, začali klatovští hráči aktivně a již v 6. minutě je po přihrávce kapitána Topinky poslal do vedení jejich nejlepší střelec v tomto ročníku Uhlík. Uběhly jen dvě minuty a na světelné tabuli svítil stav 0:2. To když přesilovku hostů využil Houfek. Domácí mohli krátce poté snížit, ale klatovský gólman Sochůrek Vackovi ukázal, že je ve formě. Hosté pak měli další šance, ale i Lavinger ukázal, že není v brance jen na ozdobu.


Ve druhé třetině už přece jen začali Děčínští tlačit na pilu. Sochůrek jejich šancím dlouho odolával, ale ve 31. minutě se přece jen musel po závaru před brankou sklonit před střelou Rubeše. Pak vycenili zuby i Klatovští, ale Špaček mířil jen do tyče. Okřídlené nedáš – dostaneš naštěstí neplatilo, Kaltenböck si na druhé straně na Sochůrka nepřišel.


Na začátku třetí třetiny měli domácí k dispozici krátkou přesilovku 5 na 3, ale na Sochůrka nevyzráli. Jeho kouzlo se jim nedařilo odčarovat ani poté. A když už ho Oliverius v 52. minutě překonal, zastavila puk tyčka. V čase 57:40 domácí odvolali brankáře, ale už za 12 vteřin je trefou do odkryté klece potrestal Pacanda. Děčín to pak ještě zkusil se šesti bruslaři, ale v poslední minutě stanoval konečné skóre klatovský Topinka, jenž má parádní formu.


„Byl to nakonec strašně těžký zápas, i když po první třetině to tak nevypadalo. Hráli jsme dobře, měli spoustu šancí, ale neproměnili je a soupeři jsme ve druhé třetině umožnili se vrátit do utkání. Od té doby přebral iniciativu a jen díky bojovnosti a brankáři Sochůrkovi jsme to uhráli. Poměr střel 23:5 pro soupeře v poslední třetině hovoří sám za sebe," uvedl po utkání klatovský trenér Pavel Vostřák.


Třetiny: 0:2, 1:0, 0:2. Branky a nahrávky: 31. Filip Rubeš (Vacek, Molnár) – 6. Uhlík (Topinka), 8. Houfek (Topinka, Beneš), 58. Pacanda (Tulačka), 60. Topinka (Tulačka). Rozhodčí: Horinek – Doležal, Klouček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1.


SHC Klatovy: Sochůrek (Pluhař) – Špaček, Kubík, Slavík, Marcel, Leština, Houfek, Kaňák, Švarc, Topinka, Uhlík, Jakubec, Tulačka, Beneš, Vlček, Němec, Presheva, Pacanda.

Ostatní zápasy skupiny Západ: HC Klášterec nad Ohří – HC Vlci Jablonec nad Nisou 7:4, HC Řisuty – HC BAK Trutnov 1:8, HC Draci Bílina – HC Stadion Vrchlabí 2:1 PP, HC Baník Sokolov – HC Kobra Praha 4:8.

Další zápas čeká klatovské hokejisty hned ve středu 25. ledna, kdy od 18 hodin přivítají nebezpečné Vrchlabí, které je v této sezoně už dvakrát porazilo.