HC Draci Bílina – SHC Klatovy – 0:2

Bílinští hokejisté měli před zápasem jistou play off, Klatovy měly naopak záchranářské starosti. První vzájemný zápas letošní sezóny se hrál na ledě v Klatovech a Draci odjeli s porážkou 4:3.

První třetina přinesla poměrně napínavý hokej. Oba celky si dokázaly vytvořit několik šancí, ale 368 diváků nemělo důvod se radovat ze vstřelého gólu. Na straně hostí nedokázal proměnit například Čuban, u domácích byl jasným smolařem Procházka, který dokázal trefit tyčku Lejskovy svatyně. Do šaten se jelo za stavu 0:0.

Gólově impotentní byla i druhá třetina. Na ledě se však projevila nervozita. Plné ruce práce měl rozhodčí, který musel několikrát vylučovat. Za hru vysokou holí poslal vychladnout Pacandu a o pár vteřin později za sekání Culka. Klatovy musely hrát ve třech proti pěti. Ke cti hostujícího mužstva se však hostující hráči ubránili.

Ve 38. minutě se velmi nesportovně zachoval Přeučil, který kolenem bolestivě zranil Vondrysku. Zatímco ten byl spoluhráči v bolestivé grimase odvezen na střídačku, Přeučil dostal po právu trest do konce zápasu. Bílinští pak ještě jednou trefili tyčku Polívkovi branky, ale stav utkání se do konce třetiny nezměnil.

Klatovští naskočili do závěrečné části hry jako polití živou vodou. Ve 41. minutě skóroval Pejchar, kterému asistovali Blumentrit a kapitán Kubeš. Radost několika klatovských fanoušků, kteří přijeli podpořit své oblíbence ani neskončila, když ve 46. minutě dokázali hosté využít zmatku před domácí brankou a opět se trefil Pejchar, kterému asistovali Martinec a Kubeš. Domácí se sice snažili o snížení, ale výborný výkon brankáře Polívky jim nedal šanci. Komentář trenéra najdete v pondělním tištěném vydání Klatovského deníku.

Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 41. Pejchar (Blumentrir, Kubeš), 46. Pejchar (Martinec, Čuban)

SHC Klatovy: Polívka (Lejsek) – Zeman, Martinec, Blumentrit, Bouček, Houfek, Hobl, Bastl, Beran, Pacanda, Kubeš, Pejchar, Vondryska, Noga, Culek, Pondělík, Čuban.

Diváků: 368.

Výsledky ostatních zápasů: Řisuty – Klášterec n/O 4:5, Nymburk – Sokolov 2:7, Žďár nad Sázavou – Děčín 3:4, Tábor – Pelhřimov 2:3, Vrchlabí – Moravské Budějovice 8:3, Kobra Praha – Jindřichův Hradec 7:3, Trutnov – Jablonec 3:5

Posledním zápasem základní části bude ve středu od 18 hodin duel se Žďárem nad Sázavou. Hrát se bude na zimním stadionu v Klatovech.