Druholigoví klatovští hokejisté, v jejichž dresu se objevilo šest nových hráčů a naopak už chyběli Mainer, Holý a Hochmann, vybojovali na ledě pražské Kobry povinné vítězství.

Kobra Praha–SHC Maso Brejcha Klatovy 3:6

Favorit se trefil hned z prvního útoku. Fiala nahodil puk do útočného pásma, Hobl přihrál Keplovi a ten ve 38. vteřině otevřel skóre utkání. Kobra se ale nevzdala a ve třetí minutě kontrovala. Po vyhraném buly se puku zmocnil Bárta a po jeho přihrávce srovnal Culka. Pak už byla první třetina v režii hostujícího celku. V 9. minutě po spolupráci Hobla s Keplem překonal Matouška v bráně hostí Švík. Po dobře sehrané následné přesilovce Klatov zvyšoval na rozdíl dvou gólů Klaus po nahrávce Setikovského.

V úvodu druhé části museli Klatovští čelit dvojnásobné přesilovce posledního týmu tabulky. Ulč se v brance měl co otáčet, ale vydatně mu v obraně pomáhali obětaví spoluhráči. Navíc v té době Klaus obdržel desetiminutový trest. Domácí této výhody nevyužili a Klatovští trestali. Ke slovu se dostal opět Švík a zvyšoval už na 1:4. Kobra udeřila o minutu později. Opět po vyhraném buly přesně mířil Bárta.

Ve 33. minutě zavezl do útočného pásma Geltner puk, Kuželík ho posunul na odkrytého Dorňáka a ten zametl kotouč do sítě - 2:5. Z gólu měli určitě všichni tři útočníci radost, neboť se nad nimi podle dostupných informací vznáší Damoklův meč a stejně jako např. v případě Dvořáka se do týdne rozhodne, zda budou i nadále oblékat klatovský dres. Ve 38 . minutě v oslabení Klatov tři na čtyři vybojoval Maxa kotouč a poslal Turečka do brejku. Obránce Klatov si zkušeně počkal na pohyb gólmana a bez problémů zavěsil.

Do třetí části hry nastoupil do klece Kobry Šelepa, kterého už Klatovští nepřekonali. V 53. minutě ještě snížil domácí Bárta po asistenci Parise, ale hostující hráči nepřipustili žádné drama.

Třetiny: 1:3, 1:3, 1:0. Branky a nahrávky: 3. Culka (Bárta, Paris), 29. Bárta (Culka, Paris), 54. Bárta (Paris) - 1. Kepl (Hobl), 9. Švík (Hobl, Kepl), 16. Klaus (Setikovský), 28. Švík (Hobl, Fiala), 33. Dorňák (Kuželík, Geltner), 38. Tureček (Maxa). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 10:10 navíc Klaus, Tureček (KLT) 10 min. nesp. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 15. Střely na branku: 19:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.

Sestava Klatov: Ulč (připraven byl Tvrdík) - Fiala, Holub - Klaus, Plánička - Tureček, Hauer - Kepl, Hobl, Švík - Kocman, Setikovský, Maxa - Hrubý, Pavlis, Špaček - Kuželík, Dorňák, Geltner.